Advert Advert

Ahmet Muhammed, Atıcılıkta Türkiye Rekoru Kırdı

Diyarbakır'da 22 - 23 Nisan 2017 tarihinde düzenlenen Havalı Silahlar 1. Grup Müsabakası sonrasında İlimizi temsilen yarışmaya katılmış olan sporculardan Ahmet Muhammed Tekdal Minik Erkekler 10 mt. Havalı Tüfek kategorisinde 275,8 puan atarak Türkiye Rekoru kırmayı başardı.

Ahmet Muhammed, Atıcılıkta Türkiye Rekoru Kırdı

Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından Diyarbakır'da 22 - 23 Nisan 2017 tarihinde düzenlenen Havalı Silahlar 1. Grup Müsabakası sonrasında İli temsilen yarışmaya katılmış olan sporculardan Ahmet Muhammed Tekdal, Minik Erkekler 10 mt. Havalı Tüfek kategorisinde 275,8 puan atarak Türkiye Rekoru kırmayı başardı.
 
Minik Erkekler 10 mt. Havalı Tüfek kategorisinde 275,8 puan atarak Türkiye Rekoru kırmayı başaran Ahmet Muhammed Tekdal, Antrenörü Hidayet Kahraman ile birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş’i makamında ziyaret ederek, başarılardan dolayı yaşadıkları mutluluğu paylaştı.
 
Adıyaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı sporculardan Ahmet Muhammed Tekdal’ın elde ettiği rekor ile yaşadıklarını mutluluğu belirten İl Müdürü Fikret Keleş,  Minik Erkekler 10 mt. Havalı Tüfek kategorisinde 275,8 puan atarak Türkiye Rekoru kırmış bir sporcu yetiştirdikleri için Adıyaman adına büyük bir gurur duyduklarını söyledi.
 
Atıcılık sporunun zor bir branş olduğuna dikkat çeken İl Müdürü Keleş, ”2007 doğumlu olan Ahmet Muhammed Tekdal’ın elde ettiği başarı ve kırdığı Türkiye rekoru gerçekten önemsenecek büyük bir başarıdır. İlimizde bu kadar başarılı bir sporcunun yetişmesinde emeği geçen başta antrenörümüze ve ona her zaman destek olan ailesine teşekkür ediyorum. Gelecekte sadece Türkiye rekoru değil uluslar arası başarılara da imza atacağına inandığım sporcumuz Ahmet Muhammed Tekdal ile gurur duyuyor, başarılarından dolayı kendisini kutluyorum” dedi.
 
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş, Türkiye rekoru kıran sporcuya başarılarından dolayı bisiklet hediye ederek kutladı.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi