Advert Advert

Atatürk Bulvarındaki Asbest Boruları Değiştirildi

Adıyaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü tarafından Atatürk Bulvarında Şubat ayında başlatılan içme suyu şebeke hattı değişim çalışması tamamlandı.

Atatürk Bulvarındaki Asbest Boruları Değiştirildi

Şehrin birçok noktasında önemli çalışmalara imza atan Adıyaman Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü (ASKİM), Şubat ayı içerisinde Atatürk Bulvarı kuzey servis yolunda başladığı içme suyu şebeke hattı değişim çalışmasını tamamladı.
Atatürk Bulvarı’nın doğu kısmında bulunan Garipoğlu Un Fabrikasının önünden başlayıp kuzey servis yolunun tamamını kapsayacak şekilde karayolları kavşağına kadar devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren ASKİM Müdürü Emre Özdal, yaklaşık 8 kilometrelik bir alanda yenileme çalışması yapıldığını dile getirdi. Özdal şunları söyledi: “Atatürk Bulvarı kuzey servis yolunda mevcutta bulunan 150’lik asbest hatları, 350’lik PVC hatlarla revize ettik. Yaklaşık 8 kilometrelik bir alanda yenileme çalışması yapan ekiplerimiz, 350’nin üzerinde evsel bağlantı, 70’in üzerinde de sokak bağlantısı gerçekleştirdi. Personel ve malzeme gibi tamamı belediyemizin öz kaynakları kullanılarak gerçekleştirilen bu yatırımın maliyeti 4 milyon 500 bin TL’dir. 3 ay gibi kısa bir sürede bu çalışmayı tamamlayan arkadaşlarıma teşekkür ediyor, hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum.”
-KUZEY SERVİS YOLUNDA ASFALTLAMA İŞLEMİ TAMAMLANDI
ASKİM tarafından Atatürk Bulvarı kuzey servis yolunda gerçekleştirilen içme suyu şebeke hattı değişimi çalışmasından hemen sonra kolları sıvayan Adıyaman Belediyesi Fen İşleri müdürlüğü ekipleri, kuzey servis yolunda bozulan kısımları asfaltladı.
Halkın daha az mağdur olması için çalışmaları hızlandırdıklarını söyleyen yetkililer, yaz boyunca bu çalışmaların devam edeceğini belirtti.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi