CHP Gençlik Kolları Başkanı Hazar: "Şehitlerimizin Yazdığı Cesaret ve Kahramanlık Destanları, Sonsuza Kadar Yaşayacaktır"

CHP Adıyaman Gençlik Kolları Başkanı Abuzer Hazar, Şırnak’taki helikopter kazasında 13 askerin şehadeti dolayısıyla taziye mesajı yayımladı.

CHP Gençlik Kolları Başkanı Hazar:

CHP Adıyaman Gençlik Kolları Başkanı Abuzer Hazar, yayınlandığı taziye mesajında şu ifadelere yer verdi: 

“Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinden havalanan Türk Silahlı Kuvvetlerimize ait bir helikopterin geçirdiği kaza sonucu helikopterde bulunan 13 askerimizin şehit olduğu haberini büyük bir üzüntüyle öğrendim. Millet olarak terörle çok etkin mücadele ettiğimiz bir zamanda yaşanan elim kaza sonucu kaybettiğimiz askerlerimizin derin kederini yaşıyorum. Tarih boyunca; egemenlik ve bağımsızlığını, milli birlik ve beraberliğini her şeyin üstünde tutan, bu uğurda ödediği bedellerle destanlar yazan aziz şehitlerimiz, devletimizin varlığının güvencesi olarak milletimizin bağrında ebediyen yaşayacak. Üzerinde yaşadığımız cennet vatanımız, istiklalimiz ve ay-yıldızlı şanlı bayrağımız, onların hayatları pahasına koruyup bizlere armağan ettiği, bizlerin de bugün şerefle taşıdığı kutsal emanetlerdir. Aziz Şehitlerimizin yazdığı cesaret ve kahramanlık destanları, sonsuza kadar yaşayacaktır. Bu destanlar, ülkemizin ve milletimizin bütünlüğü ve güvenliği için bizlere güç ve ilham kaynağı olmaktadır. Bizlere, üzerinde onurla ve başı dik yaşadığımız bu toprakları emanet eden şehitlerimizi, gazilerimizi, adını bildiğimiz ve bilmediğimiz herkesi Şırnak’ta şehit olan 13 kahramanımız şahsında bir kez daha rahmetle anıyorum.”

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin’den Üniversiteye Ziyaret
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı Mazhar Bilgin’den Üniversiteye Ziyaret
BESYO Öğrencisi Günal Türkiye'yi Tiran’da Temsil Edecek
BESYO Öğrencisi Günal Türkiye'yi Tiran’da Temsil Edecek