Advert Advert

Başkan Kutlu, İş Kur Standını Ziyaret Etti

Adıyaman Belediyesi tarafından Ramazan ayı dolayısıyla Demokrasi Parkında gerçekleştirilen ‘Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları’ programından sonra parkta bulunan İş Kur standını ziyaret eden Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, yetkililerden çalışma hakkında bilgi aldı.

Başkan Kutlu, İş Kur Standını Ziyaret Etti

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Demokrasi Parkında gerçekleştirilen ‘Hısn-ı Mansur’da Ramazan Akşamları’ programından sonra parkta hizmet veren İş Kur Standını ziyaret etti.

Stantta İş Kur İl Müdürü Emin Yücekaya ve İş Kur personeliyle sohbet eden Başkan Kutlu, standın amacıyla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Başkan Kutlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İş Kur İl Müdürü Emin Yücekaya, “İş Kur olarak, kurumumuza gelmeyen yada gelemeyen işsiz vatandaşlarımızın burada standımızı görerek faaliyetlerimiz hakkında bilgi alabilmelerini sağlamak amacıyla bu standı kurduk. Standımızda, İş Kur’a kaydı olmayanların kayıtları yapılıyor. Varsa açık iş pozisyonları, onlarla ilgili bilgilendirme yapılıyor. Ramazan boyunca sahura kadar Demokrasi Parkında açık olacak olan standımızı ziyaret eden Belediye Başkanımızla sohbet ettik. Kendisine de yoğun iş başvurularında bulunulduğunu söyleyen Başkanımız, belediyeye şu ana kadar 10 bin 800 civarında iş başvurusu yapıldığını söyledi. Belediyemize bu kadar iş başvurusu yapılırken, iş dünyası da tersi bir şekilde eleman sıkıntısı yaşıyor. Bu tezatlığı ortadan kaldırmak için belediyemiz ile müdürlüğümüzün birlikte çalışma konusunda fikir birliğine vardık. İlimize hayırlı olur inşallah” diye konuştu.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi