Advert Advert

Çelikhan Devlet Hastanesi Kalitesini Tescilledi

2017 yılında da Çelikhan Devlet Hastanesi ekibinin çalışma azmi tescillendi.

Çelikhan Devlet Hastanesi Kalitesini Tescilledi

Kısıtlı fiziki şartlara ve personel sayısına rağmen 2013 yılından bu yana sürekli olarak gerek fiziki yapıda düzenlemeler gerekse de sağlık personelinin eğitimleri ile halka daha etkin hizmet veren Çelikhan Devlet Hastanesi, sağlıkta kalitede ve verimlilikte bölgede iyi düzeyde olduğunu kanıtladı.
Geçtiğimiz aylarda açıklanan 2016 yılı Adıyaman İli değerlendirmelerinde kalitede 100 üzerinden 99,96 puan ile birinci sırada yer alarak hastane ekibinin verdiği emeğin sonucu olarak bir kez daha tescillenmiş oldu.

Hastanenin sahip olduğu uluslararası nitelikteki ISO 18001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi, OHSAS 9001 kalite yönetim
sistemi sertifikaları ve hizmetteki kalite anlayışımız böylelikle Sağlık Bakanlığı tarafında da onaylanmış oldu.

Hastane Yöneticisi  Yrd.Doç.Dr.Agah Bahadır Öztürk, yaptığı açıklamada, 2017 Ocak ayında yeni yapılan on yataklı çocuk servisinin faaliyete geçmesi ile çocuk hastalarımız bölgede daha konforlu tıbbi hizmet almaya başladığını bildirdi.

Bölgesinde dijital hastane sürecine dahil edilen tek hastane olması ve tüm Türkiye’de ki değerlendirmeler neticesinde dijital hastane sürecinde üst sınıf hastane tanımlamasına layık olduğu belirlenen 31 hastane içine alındıklarını anlatan Öztürk, "Hastanemiz, dijital çalışma prensibine
sahip hastane olma ve halkımıza daha tatmin edici nitelikte hizmet verme yolunda hızla ilerlemektedir. Hizmet kalitesini her geçen yıl arttıran hastanemizde beş yataklı palyatif bakım merkezinin açılması yönünde Genel Sekreterliğimiz ile birlikte planlamamızı yaptık. Projelendirme süreci devam etmekte, ilerleyen bir kaç ay içinde aksilik olmaz ise yaşlı, engelli ve ileri aşamada kronik hastalığı olan hastalarımıza daha iyi hizmet vereceğimiz palyatif bakım merkezini açmayı düşünüyoruz. Bu yıl sonunda yatırım planlamasına alınan hastanemiz, yıl sonuna kadar ihale süreci tamamlanırsa yaklaşık iki-üç yıla kadar yeni binasında aynı istikrar ve kalite anlayışı ile halkın hizmetinde olacağı inancındayız.
Öncelikle bu başarı öyküsünde yoğun emeği olan Hastanemizdeki ekip arkadaşlarıma, Adıyaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Erdoğan Öz’e, önceki dönem Adıyaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği yapan ve şuan Saha Koordinatörümüz olan Dr. Hüseyin Şen’e, yine emeği geçen ve hastanemizde ki gelişimin her safhasında büyük etkileri olan bölgemiz Vekillerimize, Çelikhan Belediye Başkanımıza ve Kaymakamımıza, Çelikhan halkı ve Şahsım adına teşekkür ediyorum"dedi.
 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi