Advert Advert

Kahta'da STK'larla Toplantı

Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya başkanlığında İlçe Emniyet Müdürü ve İlçe Jandarma Komutanı ile ilçedeki tüm sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla Kaymakamlık toplantı salonunda güvenlik ve ekonomi istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Kahta'da STK'larla Toplantı

İstişare toplantısında uyuşturucuyla mücadele kapsamında yapılacak çalışmalar, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde ilçede gerçekleştirilecek olan programda yer alacak etkinlikler, Sivil toplum kuruluşlarının sorunları ve çözüm önerileri konuları ele alındı.
Yaklaşmakta olan 15 Temmuz Darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle, konu hakkında duyarlılık sağlanması, vatandaşların bilinçlendirilmesi ve millik birlik ve beraberlik duygusunun pekiştirilmesi amacıyla ilçede yapılacak çalışmalar değerlendirildi.
Tüm katılımcı Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerinin söz alarak görüş bildirdiği toplantı gündemi doğrultusunda çalışmalar planlanması ve uygulanmasına STK temsilcilerinden tam destek çıktı.
Uyuşturucu kullanma yaşının giderek düştüğü konusunda değerlendirmeler yapıldı. En etkin mücadelenin ailelerin de yer alacağı bilgilendirme faaliyetleri ile sağlanabileceği değerlendirildiğinden, Muhtarlar, imamlar ve okul idarelerince işbirliği sağlanarak ailelere yönelik ziyaretler ve bilgilendirmeler yapılması uygun görüldü.
Ailelerin kendi çocuklarını uyuşturucudan korumak için bilgilenmeleri gerektiği değerlendirildi.
Ramazan ayının manevi anlamının da yaşatılmasının önemli olduğunun değerlendirildiği toplantıda, tüm muhtarlardan vatandaşlara hoşgörü çağrısı yapmaları istendi, oruç tutan ve tutmayan vatandaşların biri birine karşı gerekli hoşgörüyü göstermeleri gerektiği, bunun yanında aile, arkadaşlık ve akrabalık ilişkilerinin geliştirilmesinin önemli olduğu vurgulandı.
İlçe Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, Sivil toplum örgütleri ile işbirliğinin geliştirilmesi ve sorun ve ihtiyaçlarının belirlenerek çözüm önerilerinin tartışılması amacıyla bundan böyle de istişare toplantılarına devam edileceğini belirtti.

Sivil toplum kuruluşlarının toplumsal süreçlere katılımının toplumsal kalkınma açısından önemli olduğunu belirten Kaymakam Kaya, tüm katılımcılardan gerekli hassasiyeti göstermelerini istedi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi