Advert Advert

Besni'de Çevre Haftası Kutlandı

Besni ilçesinde Çevre Haftası kutlamaları kapsamında yürüyüş düzenlendi.

Besni'de Çevre Haftası Kutlandı

2017 yılı Çevre Haftası programı çevre yürüyüşü ile başladı. Besni Servi Erdemoğlu MTAL önünden başlayarak Besni Kaymakamlığına  kadar devam eden yürüyüşe  Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdulkadir Kandemir, İlçe Emniyet Müdürü Cemal Avan ,kurum müdürleri ve STK temsilcileri katıldı.
Program Besni Kaymakamlığı önünde, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdulkadir Kandemir’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.

Konuşmanın ardından ilçe genelinde düzenlenen “Çevre” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi ve dereceye giren resimlerin bulunduğu sergi gezilerek program sona erdi.
Besni Kaymakamı Ahmet Gencer, “Teknolojik gelişmeler, plansız şehirleşme, sanayinin hızla artması ve doğal kaynakların bilinçsizce tüketilmesi çevremizin doğal ve ekolojik yapısına ciddi zararlar vermektedir. Gelecek nesillere daha temiz, daha sağlıklı ve daha yaşanılabilir bir çevre bırakmak için bütün kurumlarımıza ve her bir vatandaşımıza önemli görevler düşmektedir. Temiz bir çevrede sağlıklı bir ömür geçirmek dileğiyle Besni Halkının Dünya Çevre Gününü kutluyorum.” dedi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi