Advert

TEOG Sınavında Besni’de Büyük Başarı

2016-2017 TEOG Sınavı verilerine göre Besni´nin yakalamış olduğu başarı ile ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar tarafından açıklama yapıldı.

TEOG Sınavında Besni’de Büyük Başarı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, 2016-2017 TEOG II Sınavının Açıklanmasının ardından Besni’ye ait sonuçlar üzerinden değerlendirme yaptı.
TEOG sınavına giren öğrenci sayısının Besni’de azımsanmayacak ölçüde olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, "2016-2017 Eğitim Öğretim yılında TEOG II sınavına 34 okuldan 1430 öğrencimiz girmiştir. Bu Okullarımızdan 10 tanesi İlçe Merkezimizde , 24 tanesi İlçemize bağlı belde ve köylerde eğitim öğretime devam etmektedir. Alanımızın geniş olması sebebi ile harcanan emeğin ve gösterilen çabanın da bi o kadar fazla olması kaçınılmazdır. Bundan dolayı da tüm eğitim öğretim camiası üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirmiştir"dedi.

Milli Eğitim Bakanlığının açıklamış olduğu sonuçlara göre Besni’nin ilçe ortalamasındaki yükselişinin devam ettiğini belirten Yazar, şöyle devam etti:

"Bakanlığımız geçtiğimiz günlerde açıklamış olduğu sonuçlara göre ilçemiz ortalamamız bir önceki döneme göre 100 puana yakın bir artış göstermiş olup yapmış olduğumuz istatistiklere göre %22 lik bir artış ile kendi içerisindeki en yüksek artış oranını yakalamıştır."
 
Son yıllara göre 120 de 120 soruyu doğru cevaplayan öğrenci sayısının bu dönemde artış gösterdiğini ifade eden Yazar, "Bu Yıl 7 farklı okulumuzdan 15 öğrencimiz 120 sorunun tamamına doğru cevap vermesi, okullarımızın 3 tanesinin belde ve köylerde olması ilçemizdeki eğitim öğretim kalitesindeki artışında en büyük göstergesidir. Başka şekilde ifade edersek bir dönemde  15 tane Türkiye birincisinin olduğu ve bir önceki sınava göre %22 artış sağlanan bir başarıdan bahsediyoruz. İlçemizde eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmekte olan 34 okulumuzun tamamı yapılan istatistiki çalışmalara göre tamamı artış göstermiş olup bu okullarımızın 11 tanesi %20 ve üzeri artış sağlayarak bu başarımıza yüksek oranda katkı yapmıştır.” ifadelerini kullandı.
 
Açıklanan istatistiki verilere göre son 3 yılda Besni’nin azımsanmayacak ölçüde yükseliş gösterdiği ve son dönemde ise Türkiye çapında bir başarı sağladığını belirten Yazar, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Yaşamış olduğumuz bu güzel başarıda, öncelikle İlçemizde göreve başladığı andan itibaren bizlerin daima yanında olup sorunlarımıza gece gündüz demeden el uzatan İlçe Kaymakamımız Sayın Ahmet Gencer’e , işin mutfağında olan kıymetli meslektaşlarıma, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimize, Okul Müdürlerimize, öğrencilerimize, velilerimize ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyor, daha nice güzel  başarıları hep beraber yaşamayı diliyorum"

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”