Advert Advert

Alan: "Son 10 Yılın En Verimli Yılını Yaşıyoruz"

Adıyaman Gıda, Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan, bu yıl son 10 yılın en verimli yılı olduğunu söyledi.

Alan:

Paşa mezrasındaki ilk buğday hasadına Adıyaman Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Adil Alan, Ziraat Odası Başkanı Salih Şahan ve çiftçiler katıldı.
Son 10 yılın en verimli yılını yaşadıklarını belirten Alan, "Biliyorsunuz bizim özellikle çiftçilerimizin başlayarak emek vermiş oldukları 6-7 aylık bir sürecin sonucuna gelmiş bulunmaktayız. Ekim ayından itibaren artık yağışları takip etmeye başladık. Bu yıl Şubat ayı özellikle çok kurak geçti, çok ciddi korkular yaşadık ama Allah'a şükür Mart, Nisan aylarında yağışın bol olması Mayıs ayında da ortalamanın üstünde olmasıyla verimde rekor bekliyoruz. Çiftçilerimizle görüştüğümüzde son 10 yılın en verimli yılını yaşıyoruz deniliyor, bu da bizi mutlu ediyor. Bereketli bir hasat diliyorum"dedi.
Biçerdöverler operatörlerinin operatör belgesinin olması gerektiğini de hatırlatan Alan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Biçerdöverle ilgilide dane dökümüyle ilgili kontrol yapmaları gerekiyor. Bizim bununla ilgili ekiplerimiz sahada, çiftçilerimize şunu söylüyoruz; biçerdöverler operatörlerimizin muhakkak suretle biçerdöverler operatör belgesi olması gerekir, sözleşme yapmaları gerekiyor"

- ANIZ YANGINLARI EN BÜYÜK SIKINTIMIZ

Anız yangınlarının kendileri için sıkıntı olduğunu aktaran Alan, "Bundan sonraki süreçte de bizi takip eden en büyük sıkıntı anız yangınlarıdır, anız yangınları önleyebilmek içinde biz çiftçilerimizi bilinçlendiriyoruz. Tarlayı yakmayın, geleceğimizi yakmayalım, bereketli bir yıl oldu, toprağın bereketin devam etmesi için bizim bu anızları da yakmamamız lazım, hayırlı bereketli bir yıl diliyorum" şeklinde konuştu.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi