İşadamı Yıldırım'dan Başkan Toprak'ın İddialarına Cevap

Kahta ilçesinde Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak'ın, Müteahhitlik yapan işadamı Abdulhakim Yıldırım hakkında basın açıklamasının ardından işadamı açıklamalarda bulundu.

İşadamı Yıldırım'dan Başkan Toprak'ın İddialarına Cevap

Yıldırım, yaptığı açıklamada, bir belediye başkanının ilçenin en büyük inşaat firmaları arasında yer alan bir firma için kullandığı "Hainler, hırsızlar ve çeteler rahat bırakmıyorlar" kelimesinin kabuledilir bir yanının olmadığını, gerek cumhuriyet savcıları, gerek içişleri bakanlığı ve gerekse AK Partinin bu konuda birşeyler yapması gerektiğini söyledi.

Bu tür ithamlarım halkı kin ve düşmanlığa sevk ettiğini belirten Yıldırım, "Birlik ve beraberliğe bu kadar muhtaç olduğumuz bir dönemde, 100 bin nüfusa dayanmış bir kentin kalkınması için mücadele etmekteyiz. İlçenin önemli kurumlarının başında gelen belediyenin başında bulunan kişinin, bir yatırımcı için söylediği 'Hainler, hırsızlar ve çeteler rahat bırakmıyorlar' kelimesini ben vicdanlı olan herkese soruyorum, bu yakışıyor mu ? Dünyanın neresinde görülmüş, böyle bir dil ? Ben buradan sormak istiyorum, bu ülkenin emniyet istihbaratı var, jandarma istihbaratı var, milli istihbarat teşkilatı var, bu kişinin nasıl bir istihbaratı var ki bunlardan çok bilgisi var ve bizim hakkımızda bu suçlamada bulunuyor ? Ben buradan yargıya ve emniyete sesleniyorum, lütfen bu suçlamanın gereğini yapsınlar" dedi.

- RUHSAT TALEBİNDE BAŞVURUDA BULUNMADIĞIMIZ YALAN

Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak'ın ruhsat başvurusu konusundaki açıklamalarını da sert bir şekilde eleştiren Yıldırım, şöyle devam etti:

"Şimdi başkan basın açıklamasında bizim 2014 yılından beri ruhsat başvurusunda buunmadığımızı söylemiş ve varsa belgelerini yayınlasınlar demiş. 2014 yılından beri kaç defa başvuruda bulunduk. Belgeleri de işte burada. Şimdi ne olacak, başkan beyin bu belgelerle söylediklerinin yanlışlığı ortaya çıkıyor. Biz son 3 yılda 4 tane başvuruda bulunduk. Müracatta bulunduğumuz son ruhsat Fen İşlerinde duruyor. Karşılığında 102 bin TL para istiyor. Başkan bey, kendi kayıtlarına baktıklarında ne kadar başvuru yapmışız, bunu rahatlıkla görebilir"

- PALETLİ KEPÇE BELEDİYENİN KAMYONUNA NEDEN YÜKLEME YAPIYORDU O ZAMAN

Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak'ın belediyedeki iş makinesinin akrabalarının firmasında çalışmasını da eleştiren Yıldırım, "Başkan bey şimdi açıklamada belediyenin paletli iş makinesinin olmadığını, araçlarının oradan geçerken görüntüsünün çekildiğini söylemiş. Peki o paletli iş makinesi üzerinde Kahta Belediyesi yazan kamyona neden harfiyat yüklüyor. Başkan bey bu konuda ne diyecek. Fotoğrafları ve görüntüleriyle herşey sabit. Tüm halkımızın vicdanına sunuyorum"ifadelerini kullandı.

- TÜM MÜTEAHHİTLER DAİRE KARŞILIĞINDA BİNA YAPARLAR

Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak'ın başkalarının adı altında inşaat yapmaları suçlamasına da açıklık getiren Yıldırım, "Başkan bey bizim başkalarının adıyla inşaat yaptığımızı söylemiş. Allah aşkına bugün hangi müteahhit daire karşılığında inşaat yapmıyor. Arsalarını veren her vatandaşımızla gidip noterde sözleşme yapıyoruz. Hepsinin evrakı elimizde bulunmaktadır" şeklinde konuştu.

 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi