Advert Advert

İstanbul’dan Kahta’ya Gönül Köprüsü

Genç Adıyaman Platformu, Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman şubesi işbirliğine gitti.

İstanbul’dan Kahta’ya Gönül Köprüsü

Genç Adıyaman Platformu Sosyal Sorumluluk Birimi tarafından başlatılan yardım kampanyası kapsamında, Kahta’ya bağlı Burmapınar köyü Kesertaş İlköğretim Okulunda eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere giyim malzemesi yardımı yapıldı.
Genç Adıyaman Platformu üyesi üniversite öğrencilerinin, "Sosyal Sorumluluk Projesi" kapsamında başlattıkları yardım kampanyasında ilk yardım paketleri, Kahta ilçesindeki Burmapınar köyü Kesertaş İlköğretim Okuluna ulaştı.
Merkezi İstanbul Bağcılar’daki Adıyamanlılar Vakfı Genel Merkezi’nde bulunan Genç Adıyaman Platformu tarafından gönderilen yardım paketleri, Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman şubesi Burs Komisyonu Başkanı Mahmut Ateş ve öğretmen Şerif Yetkin tarafından öğrencilere dağıtıldı.
Hediye paketlerini alan öğrenciler, büyük mutluluk yaşadı
Kampanyaya öncülük eden Genç Adıyaman Platformu Sosyal Sorumluluk Birimi Başkanı Seher Sav, amaçlarının sadece mali destek olmadığını belirterek,"Üniversite öğrencileri olarak ilkokul öğrencilerinde eğitimin önemi konusunda farkındalık yaratmak ve onlara manevi anlamda da sosyal destek sağlama amacındayız. Bu tür yardım kampanyalarımız gelenekselleşerek devam edecek. Özellikle köy okullarına ulaşmak, okuma yazma oranını arttırmak için veliler ve öğrenciler ile görüşmek, özellikle üniversiteli kız öğrencilerinin birer örnek model tespit edip kız çocuklarının eğitim ve öğretimi konusunda kalıplaşmış yargıları yıkmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.                     
Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman şubesi burs komisyonu başkanı Mahmut Ateş de bu tür yardım organizasyonlarının önemine dikkat çekerek, ihtiyaç sahibi öğrencilere destek olmaya devam edeceklerini bildirdi.
Genç Adıyaman Platformu başkanı Cumali Doğan ise bu tür yardımların toplumun birlik ve beraberliğini pekiştiren örnek faaliyetler olduğunu söyledi. 
Yardıma öncülük eden Genç Adıyaman Platformu Sosyal Sorumluluk Birimi’ne teşekkür eden Doğan, "Önümüzdeki dönemde de özellikle kırsal kesimdeki ihtiyaç sahibi öğrencilerimize yönelik bu tür faaliyetlerimiz artarak devam edecek. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız her şeyden daha önemli. Adıyaman’ın farklı bölgelerinde desteğe ihtiyacı olan başka okullara da ulaşmayı planlıyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi