Advert Advert

İHH'dan Yetimlere Kumanya Yardımı - Videolu Haber

İHH Adıyaman Şubesi tarafından yetimlere ve fakir ailelere kumanya yardımı yapıldı.

İHH'dan Yetimlere Kumanya Yardımı - Videolu Haber

Adıyaman İHH Başkan Yardımcısı Mahmut İzci, yaptığı açıklamada, her sene İHH olarak bu ayda kumanya çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini bildirdi.

Ramazandan önce kumanya dağıtmalarına başladıklarını anlatan İzci, "Şuana kadar 1100 aileye ulaştık ve inşallah bunu 5 bin aileye Adıyaman genelinde yayacağız. Kumanyalarımızı ulaştıracağız. Yardımseverlerimizin verdikleri bu yardımları ulaştırdıktan sonra 398 yetim ailemize de bu kumanyalarımızı dağıtıyoruz. Ramazan boyunca da devam edecek. Hayırseverlerimize çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun, çünkü onların sayesinde bu yardımlar gidiyor. Biz Adıyaman İHH olarak 4 yıldan beri bu yönetim olarak göreve gelmiş bulunmaktayız.  Her yıl yeni bir sayı ile hedeflere ulaşarak daha çok kumanya dağıtımı gerçekleştirdik. Elhamdülliah,  sağ olsun halkımız ilgili desteği ve teveccühü gösteriyor. Onlara teşekkür ediyoruz. Yardımlarını inşallah bizde doğru yerlere ulaştırmaya çalışıyoruz"dedi.

- SURİYELİLERE DE YARDIM EDİYORUZ

Suriyelilere de yardım ettiklerini belirten İzci, şöyle devam etti:

"Buna ek olarak ramazandan önce Suriyeli kardeşlerimize muhacirlerimizden 300 aileye yardımda bulunduk. Yine ramazan ayı içerisinde Suriyeli, ıraklı, Afgan, Özbek kardeşlerimize de yardımlarımızı yapacağız. yaklaşık tespit ettiğimiz aile sayısı 500 aile, önümüzdeki günlerde yardımlarımızı bu kardeşlerimize ulaştıracağız. yine ramazan da diğer bir faaliyetimiz hanım kollarımız tarafından yetim ailelerimizle birlikte iftarlar açıyoruz. Şuana kadar 60 ailede iftar açtık, ramazanın sonuna kadar bu sayımız 300 aileyi bulacak. Bu noktada bizimle irtibata geçmek isteyen vatandaşlarımızla birlikte yetimlerimizle bir iftar yemeğinde bir araya getirmek kısmet olur. Her yıl ramazan ayının 15'inde dünya yetimler günü kutlanmakta, bizde bu manada yetimler yararına bir iftar yemeğimiz olacak. Gerek buna katkı sunmak isteyen gerekse iftarımıza gelmek isteyen vatandaşlarımızı bekliyoruz"

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi