Advert Advert

Adıyaman'da 151 Bin 580 Öğrenci Karne Aldı - Videolu Haber

Yunus Emre İlköğretim okulundaki karne dağıtım törenine Adıyaman Vali Yardımcısı Murat Süzen, İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve Öğrenci velileri katıldı.

Adıyaman'da 151 Bin 580 Öğrenci Karne Aldı - Videolu Haber

Davul Zurna eşliğinde karşılanan Vali Yardımcısı Murat Süzen ve İl Milli Eğitim Müdürü, foklor ekibinin oynunu seyrettikten sonra sınıflara geçerek öğrencilerin karne sevinçlerine ortak oldular.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya, yaptığı açıklamada, "2016/2017 eğitim öğretim yılının son gününde bugün Yunus Emre İlköğretim okulunda velilerimizle, çocuklarımızla birlikte karne dağıtım törenindeyiz. Vali yardımcımızla beraber karnelerimizi dağıttık. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz tatile giriyorlar. 151. bin  580 öğrencimiz bugün karne alıyor Adıyaman'da ve 10 bin öğretmenimiz de tatile başlayacaklar, seminer dönemi sonrası çok büyük bir rakam. İnşallah Eylül ayında bu büyük bir gurur ve şevki tekrar başlamış olacağız, eğitim ve öğretime tatilde çocuklarımızın özellikle kitap okumalarını istiyoruz. Bol bol gezip eğlensinler, aileleri birlikte akrabaları ile vakit geçirsinler. Sonra okula geldiklerinde onları büyük bir müdacele bekliyor ve eğitim öğretim hayatı devam ediyor. Öğretmenlerimizle birlikte önümüzdeki yıla hazır bir şekilde başlamış olacağız. Bu yıl inşaatlarımızda devam ediyor. Tamamlanacak okullarımız var. Seneye biraz daha hızlı başlamış olacağız. Bir iki yıl içerisinde inşallah Adıyaman'da normal eğitime geçiş yapacağız" dedi.

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi