Advert

Dünya Ehli Beyt Vakfı Adıyamanlılara İftar Verdi

Adıyaman Belediyesi ile birlikte Adıyaman'da verilen iftar yemeğinde HDP ve AK Parti Milletvekillerini bir masada biraraya getiren Dünya Ehli Beyt Vakfı Genel Başkanı Fermani Altun, birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

Dünya Ehli Beyt Vakfı Adıyamanlılara İftar Verdi

Adıyaman'da bir otelin restaurantında verilen iftar yemeğine TBMM Başkan Vekili ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat, Dünya Ehli Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun, Adıyaman AK Partili Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, siyasetçiler,  bürokratlar ve vakfın üyeleri  katıldı.

Birlikve beraberlik çağrısında bulunan Dünya Ehli Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun," Ben insanları üç kısma ayırıyorum 1. Ehli Kamiller    2.Cahiller, 3. zalimler Kainatın efendisi peygamber efendimiz idyor ki; ümmetimin ehli kamil olması şarttır. Çünkü ehli kamiller ittfakta, değerlerde dostlukta, sevgide yakışırlar. Cahiller kavgada yarışırlar. Zalimler  ise nefiste yarışırlar. "diye kaydedip misafirlere teşekkür etti.

TBMM Başkan Vekili Aydın ise Müslüman dünyasındaki karışıklıklara değinerek " Son süreçte Katar hadisesinde müslümanların nasıl bir yanılgı içerisinde olduklarını ve bunun arkasında batının da olduğunu çok iyi bir şekilde görüyoruz. Onun için biz çok uyanık olacağız.Bazılarının oyunlarına gelmememiz   lazım" dedi.

 Dünya Ehli Beyt Vakfının düzenlediği yemeğinmüslümanlar arasında dayanışmanın güzel bir örneği olduğının altını çizen Aydın, " Dinimiz aynı, kitabımız aynı,kuranımız aynı,  peygamberimiz aynı bira arad ve birlikiçerisnde hemhal olmak zorundayız. Adıyaman çok şükür bunu başarmış durumdadır. Adıyaman'ın çok değerleri var. Sunnilerimiz  var, Alevilerimiz var, Hristiyanımız var çeşitli mezheplerimiz var. Hepimiz kardeşçe içiçe yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”