Advert Advert

Ehl-İ Beyt Vakfı Başkanı Altun'dan Gap Gazeteciler Birliği Başkanı Kıymaz'a Ziyaret - Videolu Haber

Dünya Ehl-İ Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun ve yönetim kurulu üyeleri Gap Gazeteciler Birliği Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz'ı ziyaret ederek, Alevi-sunni kardeşliği için dua ettiler.

Ehl-İ Beyt Vakfı Başkanı Altun'dan Gap Gazeteciler Birliği Başkanı Kıymaz'a Ziyaret - Videolu Haber

Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Dünya Ehl-İ Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun,"Kutsal inancımız adına bugün yapılan bugün dünyadaki komşu ülkelerindeki komşu İslam ülkelerindeki vahşetler yüreğimizi parçalıyor ve Türkiye'de tehlikenin içinde coğrafyanın ortasında Türkiye demek ki; neden zalimler Dünya emperyalizm ve Siyonizm zalimler müşterek dünya nizamıyla oynuyorlar çıkar için ve bunlar 3'üncü cihan harbinin kilometre taşlarını diziyor ne olarak düzüyor şimdi İslam dünyasını kullanarak cahilleri kullanarak bizim dinimiz sevgi dinidir bizim dinimizde muhabbet hak hukuk dayanışma paylaşma var bizim dinimiz insanlık için kurtuluş dinidir ama bugün bizim dinimiz adına yapılan korkunç vahşetler alakası yok ülkemizle bizim dinimizde bir gönül kırmanın bile suç ve günah olduğu insanlar hicaza giderken herkesi arar rızalık alırlar acaba birisinin kalbini kırdım mı? Birisiyle bir alıp- vereceğim var mı? diye hak geçmişi var mı? diye sorarlar insanlar bu kadar hassaslar yani bizim yüce dinimizde Anadolu İslam anlayışı kültürel sevgiye muhabbete hakka hukuka dayanan ve tüm dünyada bu anlayışta İslami doğru bir merkez bir coğrafya bir nesil onun için bugün kendimizi korumamız için birliğimizi daha çok arttırmamız lazım korunmaya muhtacız"dedi.
Ziyaretten dolayı mutluluğu dile getiren Gap Gazeteciler Birliği Başkanı Zeynal Abidin Kıymaz ise şunları söyledi:
"1990 yılında Sovyetlerin dağılmasıyla birlikte NATO ve Amerika düşman kendisine aradı ve düşman konseptine İslami oturtturdu ve bundan sonra hedef düşman İslam diye ilan etti ve İslami yok etme İslam dünyasını karıştırmak onları düşman görüp ortadan kaldırmak için kararlar aldı sonradan İslam ülkelerinden tepkiler gelince toplamaya çalıştı ama maalesef Sovyetler dağıldıktan sonra NATO konseptine düşman olarak İslami oturtturdu ve o gün bugündür sürekli bölge karıştırılıyor bölgedeki mezhep farklılıkları ırk farklılıkları bir halının dokusu gibi bir desenden görünen her ayrılık ve farklılık karşılaştırılarak düşman ilan ediliyor. Bir birine bırakılıyor bugünde haberlerde izlediğiniz üzere Obama yönetimi DAİŞ'ı koruyup silahlandırdığı Amerika'nın içerisindeki yetkililer söyledi. Müslümanlar içerisine ayrılık tohumları ekildi Türkiye'de de uzun yıllar Alevi anlayışına hakim unsurlarla suni unsurlar bir birine kışkırtılmaya ayrıştırılmaya düşman edilmeye kırdırılmaya çalışıldı bunla ilgilide çok acı tecrübeler yaşadık. Çorum'da Kahramanmaraş'ta Sivas'ta benzeri yakın tarihimizde meydana gelen olayların tamamı Anadolu insanın dahiliyle değil dışardan kışkırtıcıların ajanların organizasyonuyla meydana getirilmiş olaylar çığırından çıktıktan sonra kontrol edilemez hale geliyor burada toplumun kanaat önderlerin toplumun ileri gelenlerin samimi çalışmalarına ihtiyacı var."
 

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi