Advert Advert

CHP Merkez İlçe Başkanı Çavuş: "Adıyaman’da ekmek Kazanmak Zordur"

CHP Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, Adıyaman'da insanların ekmeğini kazanmasının zor olduğunu söyledi.

CHP Merkez İlçe Başkanı Çavuş:

Çavuş, yaptığı açıklamada, Adıyaman'ın baharın yaza dönüşümü ile birlikte ırgatlık için kıvrımlı yollarında dolmuşlar ile çevre illere ekmek mücadelesi için yola düşenlerin şehri olduğunu ifade etti. 
Her fırsata siyasilerin kardeşlik, barış ve hoşgörü şehri vurgusu ile mutlu olduğu düşünülen bu kentin 15 yıldır iktidar olanların şehrin ekonomisine çevre illere göre hemen hemen hiçbir yatırımın yapılmadığı bir kent olduğunu aktaran Çavuş, "3 tarafı su ile bir tarafı ise dağlarla çevreli bu şehirde yaşama tutunmak adına yola çıkanların umudu kayısı ağacı, pamuk tarlası, fındık ve bir türlü yasal düzenlemeye kavuşmayan, kavuşturulmayan tütün fidesi...  Adıyaman’da ekmeğini kazanmak zordur. Adıyamanlı için tarlası var ama suyu yok, suyu da var ama toprakla buluşmuyor, buluşturulmuyor, nedense halbuki siyasi erkin Adıyaman’a gelirken kullandığı uçakta Adıyaman semalarında müthiş su manzarası, hele birde mevsimlerden baharsa, yemyeşil bitki örtüsü, bu şehrin su sıkıntısı da mı olur ki dedirtir izleyenlere" dedi.

- ADIYAMANLI DERTLİ

Adıyamanlının dertli olduğunu belirten Çavuş, şöyle devam etti:

"Oysa dertlidir Adıyamanlı, çünkü okulların kapanması ile birlikte düşer yollara, ırgatlığa, çadır hayatına ailece... Adıyamanlı 
ironinin büyüğü ise ırgatla, yani çadırda yaşamak uğruna  ekmek mücadelesi  için yola düşenlere reva görülen Şanlıurfa ve Malatya ssk'ları ile ilgili odaların biçtiği 48 tl ile 58 tl arası yevmiye, yani gurbette çadırda akşama kadar güneş altında çalışmanın bedeli bu ama devletimizin rakamlarına baktığımızda bankalardaki mevduatı ile iş olanakları ile tam bir yaşanası memleket Adıyaman'da rakamlar bize yalan söylüyor yada sokaktaki gerçekler sanal, yani kahvehaneler dolu, esnaf oturuyor, dükkânların kirası yanına yaklaştırmıyor, trafik keşmekeşsi bir yana kredisini ödeyemeyen esnaf, çifçi, orda dursun, çevre illere göre yolları duble yarısı mucut asfaltı, eğri büğrü köprüleri ile barış ve hoşgörü şehrimiz Adıyaman... Öss sınavı ilçelerimizde yapılacak diye müjde verdiğimiz, alt geçit, üst geçit, hızlı tren ve meydana kavuşacağımız umudu ile sosyal medyada müjde üstüne müjde aldığımız, iftar sofralarında bile protokol uyguladığımız ama sokaklarına indiğimizde her köşe başında birinin avuç açtığı, iş aradığı, Hastanelerinde on dakika muayene olmak için gece yarısı sıra kuyruğunun olduğu  ama 5 yıldızlı otel kıvamında hastane binalarının olduğunu iddiaa eden gururlanan siyasilerin şehri Adıyaman"

- BUNLARI DİLE GETİRİRSEK, ŞÜKREDİN DİYORLAR

Çavuş, "Bunları dile getirdiğimizde ise 15 yıl önce böyle miydi, buna şükredin diyerek önümüzdeki acı gerçeği geçmiş kıyası ile perdeleyenler, aslında yukarıdaki söylediklerimizi kabul edip ama suçu başkasında atmaktadır. Birde çok meşhur bir sözü vardır, iktidar yalakalarının muhalefet,  muhalefet yapmıyor ki diye söze başlar ve methiyeler dizerler. Adıyaman’a çokta bir şey kazandırmayan iktidar partisine, gerçekte ise basın emekçilerin katkısı başta olmak üzere şehrin sorunlarını hep dile getirdik, getirmeye devam edeceğiz ama en büyük sıkıntı konuşulmaması, yani konuşması gerekenlerin susması yada basına, muhalefete özelden yazarak şunu da dile getirin, bunu da dile getirin denmesi, bunu yapan erk sorunu dile getirmekten korktuğu gibi özelden bunu basına yazınca yada muhalefet temsilcilerine ulaştırınca görevini yapmış sayıyor ,sıradan vatandaşın bunu yapması son derece normalde, konuşunca televizyonda ve yazılı basında haber olma niteliğindeki stk dernek vakıf yada beli mevkilerdekinin bunu yapması anlaşılır bir tarafı bulunmamaktadır" ifadelerini kullandı.

- ADIYAMAN'I SEVİYORUZ

Adıyaman'ı sevdiklerini belirten Çavuş, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Biz Adıyaman’ı seviyoruz, Adıyamanlıyı seviyoruz, bunu siyaset üstü buluyoruz ve Adıyaman’ın, Adıyamanlının sorununu hep dile getireceğiz. Adıyaman doğası ile coğrafyası ile insani hoşgörüsü ile her şeyin en iyisini hakediyor. Bizde bu güzel insanların yaşadığı bu şehir en güzelini alsın diye mücadele etmeye devam edeceğiz. Sanal yalanlarınız ile bizleri avutmaktan vazgeçin, Adıyamanlının sorunlarına bir an önce neşter vurun, işsizliği bitirmek için ne gerekiyorsa onu yapın, toprağını su ile buluşturun, çıkmaz sokak olmaktan çıkarın ve can damarı olan tütününe yasal düzenleme getirin, ürün çeşitliği için gereğini yapın, ürün çeşitliliği ve sulu tarıma dayalı sanayinin gelişimi için gerçekten bir teşvik paketi çıkarın, bunları yapmaya yetkiniz de, etkiniz de var, ne Adıyaman’ın beklemeye ne de Adıyamanlının beklemeye tahammülü kalmamıştır"

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi