Advert Advert

Boynukara: "Türkiye, Katar'la Yaptığı Anlaşmanın Gereğini Yapıyor"

AK Parti Adıyaman milletvekili Adnan Boynukara, Türkiye'nin Katar ile yaptığı anlaşmanın gereğini yaptığını söyledi.

Boynukara:

Boynukara, yaptığı açıklamada, Katar'la Türkiye Cumhuriyeti arasında imzalanan bir anlaşma olduğunu, bundan 7-8 ay önce iki ülkenin ortak bakanlar kurulu toplantısı yapıldığını anımsattı.

O toplantı sırasında bir dizi anlaşma imzalandığını hatırlatan Boynukara, "Bu anlaşmaların yürürlüğe girmesi için meclisten onaylanması lazım hafta içinde bu anlaşma meclis genel kurulu gündemine getirildi ve genel kurul bunları onayladı Sayın Cumhurbaşkanımızda bunları imzaladı, dolayısıyla bunlar yürürlülüğe girdi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti imzaladığı anlaşmaların gereğini yapmak için şuan bir çalışma yürütüyor.Anlaşmalardan birisi bizim jandarma kuvvetlerimizin orada iç güvenlikle ilgili unsurları eğitmesi, onlarla ilgili eğitim faliyetleri yürütmesi şuan o süreç başlayacak" dedi.

- YARGILAMA SÜRECİ DÜZGÜN GİTMELİ

Fetö'de yargılama sürecinin düzgün gitmesi gerektiğine dikkat çeken Boynukara, şöyle devam etti:

"Fetullahcı terör örgütüne bizim en baştan yaptığımız talep, yargılama sürecinin düzgün yürümesi, haklı haksız, suçlu suçsuz ayrımının net bir şekilde yapılması, bu davalar, bu dosyalar Ergenekon balyoz dosyalarına dönüşmesin, onlar gibi bir çuval haline getirilmesin ve sonucunda bir yargılama çıksın, bizim talebimiz bu, isteğimiz bu, hayata geçmesini bekliyoruz. Takip ediyoruz, umarım kısa sürede hayata geçer, devlet kurunun yanında yaşta yanar diyemez. Devlet dediğiniz şey; bağlayan bir hukuk sistemi var, o hukuk sisteminin gereği olarak, kuruyla yaşı bir birine net olarak ayırmalıdır, buna dikkat etmelidir. Şuanda bizde izliyoruz, şuan olumsuz haberler söz konusu, bazı insanların tahliye edilip, bazı insanların tahliye edilmemesi, benzer özellikleri olan insanların eminim yargının buna kendisine ilişkin gerekçesi vardır, doğru bir gerekçesi vardır, diğer türlü kamuyu vicdanı bundan etkilenir, yargının bunu yapmaması lazım, kamoyu vicdanını etkilememesi lazım. Burada hayatını kaybeden yüzlerce kardeşimiz var, yaralanan binlerce kardeşimiz var. Onların hakkına, hukukuna riayet edip, yargılama sürecinin gayet adil ve düzgün bir zeminde yürümesi gerekir, umarım ilgililer bu konuda gerekli çalışmaları yapıyordur. Yargı kendi içerisinde yol haritası oluşturuyordur, bu dile getirilen, kamoyuna yansıyan yanlışlıkların giderilmesi için gerekli adımların atılmasını bekliyoruz. Bu örgütü bir bicimde Türkiye Cumhuriyeti Devleti 40 yıldan fazladır terörle mücadele birikimi var. Bu sadece örgütle, örgütlerle, dağda veya işte eylem alanlarında terör saldırıları alanlarında mücadele etmek değil, aynı zamanda hukuk alanında da mücadele etmek gerekli, 40 yıla aşkın bizim bu alanda oluşmuş hukiki birikimimiz var, terör örgütü kimdir? Nedir? Özellikleri nelerdir? Terör örgütü üyeliği nedir? Terör örgütü yöneticiliği, terör örgütüne yardım yataklık, terör örgütü olmayıp onlara yataklıkta bulunmak, bunlar hepsine ilişkin çok ciddi hukuki içtihatlarımız var, bizim istediğimiz tek şey içtihatların uygulanması, bunların hayata geçirilmesi, umarım dile getirilen kimi olumsuzluklar giderilir"

- KONGRELER BAŞLIYOR 

Kongrelerin kısa sürede başlayacağını bildiren Boynukara, "Genel merkezimizin ve teşkilat başkanlığımızın yaptığı faliyetler ama bizimde bildiğimiz, takip ettiğimiz kadarıyla gecen yapılan Merkez Karar Yürütme Kurulunda bu hafta başında yapılan Merkez Yürütme Kurulunda bu teşkilatlara ilişkin kongre takvimleri üzerinde bir çalışma yapıldığını biliyoruz. Kısa sürede belde konreleri yapılacak, ardından ilçe kongreleri, tahmin ettiğim sonuçlara görede bu yılın sonuna kadar il kongrelerin bitirilmesi hedefleniyor. Genel başkanlık ilgili birimlerin bu konuda çalışmaları devam ediyor, umarım 16 Nisan refarandum çıkan mesajları anlayan ve buna ilişkin politik tutumlar geliştiren bir hareketlenme ortaya çıkar, yeni bir motovasyon ortaya çıkar, sayın genel başkanımızın ifadeside odur, yeni bir atılım diyor, yeni bir atılıma uygun kadrolarla Ak Parti yoluna devam eder" şeklinde konuştu. 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi