Advert Advert

Türk Enerji-Sen Adıyaman İl Temsilcisi Çevik'ten Memur Sen'e Tepki

Türk Enerji-Sen Adıyaman İl Temsilcisi M.Ümit Çevik, Memur Sen'e tepki gösterdi.

Türk Enerji-Sen Adıyaman İl Temsilcisi Çevik'ten Memur Sen'e Tepki
Çevik, yaptığı açıklamada, 4/C'lilerin mahkeme kararıyla kazanmış oldukları yaklaşık 600 TL ek ödemeyi 114 TL'ye düşürülmesine sebep olan Memur-sen zihniyetinin sorunun yapılacak bir yasal düzenleme ile çözülmesi yerine, konuya şovmenceyaklaşarak Kamu Denetçiliği Kurumu kararlarının bağlayıcılığının olmadığını bildiği halde umut dağıtmaya devam ettiğini ileri sürdü.
Kurumun kararını uygulanabilir bulmayan Maliye Bakanlığına da sözde dava açtığını söyleyerek 4-C'li personelin aklıyla alay etmeye devam ettiğini iddia eden Çevik, şunları kaydetti:
"Toplu sözleşmelerde yuvarlak kararlar alınmaz. Yeni bir Toplu Sözleşme dönemine çok az bir süre kalmasına rağmen henüz 2015 Ağustos ayında imzalanan toplu sözleşmeninbirçok  maddesi hayata geçmiş değildir. Toplu sözleşmede  4/C'lilerin mahkeme kararıyla kazanmış oldukları ek ödemelerin toplu sözleşme masasında güvence altına alındığını,söyleyenlere sormak istiyorum.? Toplu Sözleşmede hangi madde ile mahkeme kazanan 4 C’ lilerin ek ödemesinigaranti altına almıştınız?
Neden her yetki ve özel dönemlerde açıklamalar yaparak başta 4C liler olmak üzere memurlara umut dağıtıyorsunuz? Gayet tabı neyin nasıl olduğunu bile bile imza atıyor sonrada başlıyorsunuz kıvranmaya mağduriyetleri gidereceğiz edebiyatına.
Toplu Sözleşme imzalandıktan sonra yargı kararıyla kazanılan ek ödeme miktarları düşürülerek geçmişte ödenen ek ödemeler personelden tahsil edilip mağduriyetin en büyüğünü yine 4 C li çalışanlar yaşadı. Bu sorunun çözülmesi adına her zaman söylemekten çekinmediğiniz ve bazen baskı  unsuru olarakda kullandığınız biz hükümete yakınız diyerek üye topladığınızı da çok iyi biliyoruz..O zamanbizde diyoruz ki? Gelin iktidara ne kadar yakın olduğunuzu biz çalışanlara gösterin. Basta 4 C li ve 4B liler olmak üzere tüm çalışanlarımızın sorunları bir çırpıda çözünde bizde yakınlığınızın sadece genel başkanlarınızı Milletvekili ve siyasi çıkar menfaat ilişkisinden hariç ne amaçla olduğunu görelim"
 
 
 
Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi