Advert

Besni’de Yaz Okulu için İmzalar Atıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 9 okulda 40 gün devam edecek ve bin öğrenciye hizmet verecek olan yaz okulu için taraflar arasında protokol imzalandı.

Besni’de  Yaz Okulu için İmzalar Atıldı

Besni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Besni’de faaliyetlerini sürdüren Besni İrfan Eğitim ve Kültür Derneği işbirliğiyle 12 Haziran ile 21 Temmuz tarihleri arasında açılacak olan  Yaz Okuluna ait  protokol İlçe MilliEğitim Müdürü Neşet Yazar ve Besni İrfan Eğitim ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Zihni Alp Çevik tarafından imzalandı.  
İmza töreni sonrası açıklama yapan Besni İrfan Eğitim ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Zihni Alp Çevik; “Besni ilçemizde bulunan öğrencilerimizin eğlenerek öğrenmelerini sağlamak, milli ve manevi değerleri benimseyen bir neslin yetişmesine katkı sağlamak, çocuklarımızı olumsuz davranış ve alışkanlıklardan uzak tutmak, çocuklarımıza zengin tarihi ve kültürel birikimimizi aktarmak, çocukların, istikbale geniş bir ufukla bakabilmelerini sağlamak, nesli temel ahlaki değerler ve bilgilerle buluşturmak, çocukların, sosyal ihtiyaçlarına eğitim içerikli etkinliklerle katkı sağlamak, öğrencilerin bilişsel, duygusal ve psikososyal gelişimlerine katkıda bulunmak, öğrencilerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilecek sportif faaliyetlerde bulunmak, “Öğrenmeyi Öğrenme”  becerisini öğretmek, okuma eğitimi yoluyla okumayı sevdirmek ve kalıcı hale getirmek, Milli Eğitim Bakanlığının “Okullar Hayat Olsun” projesine destek olarak okulun daha fazla eğitim faaliyeti yapmasına katkıda bulunmak, Üniversite öğrencilerinin gönüllülük esasına dayalı toplum yararına hizmetlerde çalışmalarına imkân sağlama amacıyla yapmayı planladığımız yaz okulunun çok şükür bugün imzalarını atmış bulunmaktayız. İnşallah öğrencilerimizin ve velilerimizin katılımları ile daha da güzelleştireceğiz” diye konuştu. 
Çocukların her zaman üzerine titrenilmesi ve eğitimlerinin her daim önemsenmesi gerektiğinin belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar ;"Burada imzalamış olduğumuz bu protokol ile öğrencilerimizin yaz boyunca eğlenerek öğrenmelerini sağlayacağı bir okul ortamına kavuşmuş olacağız. Okullarımızın yazın yapmış olduğu kurslar ile beraber imzaladığımız  yaz okulu protokolü ile de eksik olabilecek noktalarda giderilebilecektir. Toplamda 9 okulumuzda faaliyet gösterecek olan yaz okulunun 1000 civarında öğrencisi olmasını beklediğimiz gibi 40 gün sürecek bu kursun öğrencilerimize katkı sağlayacağı çok şey olduğuna olan inancım tamdır. Bu vesile ile bu projede emeği geçen Besni İrfan Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Mükremin Özer’e,Başkan Yardımcısı Zihni Alp Çevik hocama derneğin diğer yöneticilerine, değerli öğretici arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyor, hayırlı olmasını diliyorum. “ dedi

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”