Advert Advert

19. Besni Eğitim Bayramı 6 Ekim’de Başlıyor

Dünyanın ve Türkiye’nin ilk ve tek eğitim bayramı olma özelliğini taşıyan ve 1998 yılından beri geleneksel olarak kutlanan Besni Eğitim Bayramının 19.’su 6 Ekim’de başlıyor.

19. Besni Eğitim Bayramı 6 Ekim’de Başlıyor

Besni Eğitim Vakfının Kongresinin ardından Başkanlığa seçilen Ali Balta ve Yönetim Kurulu üyeleri geçtiğimiz günlerde bir dizi ziyaret ve 19. Besni Eğitim Bayramının tarihi ve içeriğinin kararlaştırılması için Besni’ye geldi.
Bayram tarihi ve programın kararlaştırılması noktasında BEV heyeti ile İlçe Kaymakamı Ahmet Gencer başkanlığında toplantı düzenlendi. Toplantıya Kaymakam Gencer, Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, İlçe Emniyet Müdürü Cemal Avan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, Besni Eğitim Vakfı Başkanı Ali Balta, Yönetim Kurulu üyeleri Ali Aslanbay, Vakkas Kumral, Mehmet Balta, Orhan Önder, Vakıf Sekreteri Emine Oğuz ve basın mensupları katıldı.
Toplantıda 6 Ekim’de başlanması kararlaştırılan 19. Besni Eğitim Bayramı içerisinde yer alacak etkinliklerle ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.
-BU YIL DOLU DOLU KUTLANACAK
Dünyanın ve Türkiye’nin ilk ve tek eğitim bayramı olma özelliği taşıyan ve 1998 yılından beri geleneksel olarak kutlanan Besni Eğitim Bayramının 18.’si geçen yıl ilan edilen OHAL kapsamında Adıyaman Valiliğince iptal edilmişti.
Bu yıl ise olası bir sorun çıkmaz ise bayramın dolu dolu kutlanması bekleniyor. Kesin olmayan program akışına göre bu yılki Besni Eğitim Bayramında bayram yürüyüşü, konferanslar, paneller, çeşitli gösteriler ve konserler olacak.
Balta; “Hemşerilerimiz ne kadar çok bayrama ve vakfımıza
19. Eğitim Bayramı toplantısının ardından açıklamalarda bulunan BEV Başkanı Ali Balta, Besnililerin bayrama ve vakfa daha çok sahip çıkmasıylabayramın bir o kadar çok görkemli olacağını söyledi.
Düzenlenen toplantıyla ilgili konuşan BEV Başkanı Ali Balta şunları kaydetti; “Besni Eğitim Bayramının tarihi ve içeriği ile ilgili kaymakam ve belediye başkanıyla görüşmeye geldik. Sağ olsunlar Kaymakam Ahmet Beyde, Belediye Başkanımız İbrahim Beyde bize yakın ilgi gösterdi.
Bayramın en iyi şekilde kutlanabilmesi için hepimiz elimizden gelen gayreti göstermeliyiz. Ben tek söylemek istediğim, bu bayram kaymakamlığın, belediyenin ve vakfın bayramından ziyade halkın yani Besnililerin bayramı. Besnililer ne kadar çok bayrama ve vakfımıza sahip çıkarsa o kadar çok görkemli ve güzel olacağını düşünüyorum” dedi. 
Yapılan toplantının ardından Cumhuriyet Halk Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Halkların Demokratik Partisi İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcilerini ve Yerel Gazeteleri ziyaret eden BEV Yönetimi, yaklaşan Eğitim Bayramı ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.
Besni’deki ziyaretlerini tamamlayan Besni Eğitim Vakfı Yönetimi daha sonra Gaziantep’te ikamet eden işadamları Çiltuğ Isı Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tuğsuz ve Gaziantep Besnililer Derneğini ziyaret ederek İstanbul’a döndüler.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi