Advert Advert

Besni Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar'dan Karne Mesajı

Besni Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, yıl sonu nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Besni Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar'dan Karne Mesajı

Karne gününün ayrı bir önemi olduğuna değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, "Öğrencilere verdiğimiz karne her ne kadar bir kağıt parçası gibi dursada aslından çocuklarımızın bir eğitim-öğretim dönemi içerisindeki hem akademik hem de sosyal, kültürel ve ahlaki düzeyini görmemizi sağlar." dedi.

Öğretmenlere seslenen Yazar, "Bir eğitim öğretim dönemi boyunca çok çalıştınız çok emek harcadınız, gece gündüz demeden öğrencileriniz dersleri, dertleri ile ilgilendiniz. Öğretmenler için en güzel ve en büyük hediye başarı adına attıkları tohumları ve öğrencilerinin başarılarını görmektir. Gösterdiğiniz emeklerden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.
Öğrenciler ve ailelerine de seslenen Yazar, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Öncelikle hepinize iyi tatiller diliyorum. Tatiliniz süresince öncelikle eğitim-öğretim döneminizi değerlendiriniz. Eksik ve hatalı yönlerinizi belirleyin. Belirleyin ki bir sonraki seneye daha bilinçli olup yere daha sağlam basacağınız bir eğitim-öğretim yılı geçirebileseniz. Karne notuna bakarak çocuklarınıza kızıp onlar ile tartışmayın. Bilmelisiniz ki çocuklarımızın iyi ahlaklı, özü sözü bir güvenilir, devletini ve milletini seven insan olmaları hepimizin ortak düşüncesidir. Notlar düzeltilir fakat bu saydığımız değerlerin yok olmaması işte o zaman toplum yapımızda derin sıkıntılar bırakacak demektir. Bu sebeple çocuklarınız ile karşılıklı konuşarak çözüm yollarını bulabileceksiniz. Bu anlamda aileler olarak çocuklarımızı iyi yönlendirmeliyiz. Çocuklarımız tatilde elbette ki dinlenecekler ve spor yapacaklar. Ama en önemlisi onların bu tatilde kitap okumaları ve sizlerin destek ve sevgisini hissetmeleridir. Bu vesile ile kıymetli meslektaşlarıma, öğrencilerimize ve velilerimize emeklerinden dolayı tekrar tekrar teşekkür ediyor, öğrencilerimize ve 1 Temmuz itibari ile yaz tatiline girecek öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum"

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi