Advert Advert

İyilik-Der'den Ramazan Bayramı Yardımı - Videolu Haber

Adıyaman İyilik Der Şubesi, yetim çocuklara Ramazan Bayramı giyim yardımında bulundu.

İyilik-Der'den Ramazan Bayramı Yardımı  - Videolu Haber

Adıyaman İyilik Der Şubesi Tarafından Adıyaman'da bulunan yetimlere, Suriyeden savaştan dolayı ülkelerini terkeden suriyeli yetimlere ramazan bayramı öncesi giyim yardımında bulundu. 

Turgut Reis mahallesinde bulunan bir giyim mağazasında yetim çocukları giydiren iyilik der şubesi  yetkilisi Mustafa Kirişçi, "İnşallah bugün ve yarın 50 çocuğa giyim yardımı yapacağız. Dünya iyilik ister, insan iyilik ister, o iyilik ister, düsturuyla kurulmuş bir kuruluş bu anlamda yeryüzünde adım atılmış her yere iyilik götürmeyi amaçlayan bir kuruluş, bildiğiniz gibi bu iyilikten en fazla mahrum olan insanların başından yetimlerimiz geliyor. Bizde İyilik der olarak özellikle yetimlerimizi ramazan bayramı gelmeden güldürmek, onları sevindirmek için inşallah onları bugün giydireceğiz. Kısmet olursa bugün ve yarın. Tabi bu çocuklar baba mahrumiyeti yaşıyorlar. Onları sevindirmek lazım, onları mutlu etmek lazım. Onların o ihtiyaçlarını karşılamak gerekiyor. Bizde bu amaçla özelikle ramazan ayında onları giydirmek gibi bir projemiz var, inşallah bugün bunu gerçekleştiriyoruz"dedi.

Kirişçi, şöyle devam etti:

"Tabi sadece ramazan ayına değil, biz yılın üç yüz altmış beş günü yetimlerimizin yanındayız. Sadece Adıyamanlı değil, Adıyaman'a dışarıdan gelmiş, Suriyeli, Iraklı, Türkmen biz ayrım yapmıyoruz, bu anlamda onların ihtiyaçlarını karşılaşmak, onların giyim kuşamlarını karşılamak sadece bu değil, onların başlarını okşamak gibi amaçlarımızda var. İnşallah bu amaçla bizler, Adıyaman'da 50'ye yakın yetimimizi kısmet olursa giydireceğiz. Onlara bayram gelmeden bayram mutluluğunu yaşatacağız ve inşallah güldüreceğiz. Burada  şöyle bir algı var; yapılan yardımların sadece Suriyelilere olduğu ifadesi konuşuluyor. Hayır, bugün burada Adıyamanlı yerel kardeşlerimiz burada gidip tespit ettiğimiz aileler var, onları giydireceğiz, Irak Türkmeni kardeşlerimiz var ve suriyeli kardeşlerimiz var. Bu anlamda ayrım yapmıyoruz, kim ihtiyaç sahibi ise kim muhtaç ise inşallah onlara bu yardımı ulaştıracağız"

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi