'Yakalanmasaydım Katliam Yapacaktım'

Adıyaman'da, cezaevi firarisi olan hakkında kesinleşmiş cezası bulunan ve yakalanan 40 yaşındaki Yunus Fındıklı, ifadesinde 'yakalanmasaydım katliam yapacaktım' şeklinde konuştuğu ortaya çıktı.

'Yakalanmasaydım Katliam Yapacaktım'

Gaziantep'te, hakkında 20 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan cezaevi firarisi 40 yaşındaki Yunus Fındıklı, boşandığı Adıyaman'da yaşayan ve sürekli tehdit ettiği Pınar Türk'ten olan 2 çocuğuna kargoyla oyuncak gönderince polis tarafından düzenlenen operasyonla sahte kimlikle konakladığı otelde yakalandı. Fındıklı'nın, polise verdiği ifadede "Yakalanmasıydım, eski eşim ile ailesini ve 2 çocuğumu öldürüp katliam yapacaktım" dediği belirtildi.
Gaziantep'te yaşayan Yunus Fındıklı, 2 çocuğunun annesi 31 yaşındaki Pınar Türk ile geçen Ocak ayında boşandı. Pınar Türk 2 çocuğuyla Adıyaman'da yaşayan ailesinin yanına yerleşirken, Yunus Fındıklı boşandıktan sonra Ankara'da oturan ağabeyi Ahmet Fındıklı'yı tabancayla yaralayıp kaçtı. Olaydan sonra tutuklanarak Gaziantep'te cezaevine konulan Fındıklı, firar edip izini kaybettirdi. Fındıklı bir süre önce koruma kararı bulunan boşandığı Pınar Türk'e telefonla ulaşıp çocuklarına oyuncak göndereceğini söyleyip adresini istedi. Pınar Türk, Fındıklı'ya oturduğu evin adresini verdi. Pınar Türk, geçtiğimiz gün polise Fındıklı'dan kargo geldiğini söyleyip kendisini rahatsız etmeyi sürdürdüğünü söyledi. Kargonun geldiği adresten Fındıklı'nın konakladığı otele ulaşan polis, Gaziantep'teki polislerle birlikte operasyon için harekete geçti. Ekipler, baskın yaptıkları otelde sahte kimlikle konaklayan Yunus Fındıklı'yı gözaltına aldı. Yanında tabanca ve kurşun ele geçirilen Fındıklı, Adıyaman'a getirilerek emniyette ifadesi alındı. Fındıklı'nın ifadesinde "Siz beni yakalamasaydınız ben Adıyaman'da eşimi, 2 çocuğumu ve eşimin ağabeyini öldürecektim. Yakalanmasaydım katliam yapacaktım" dediği belirtildi. Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından hakkında yakalama işlemi yapılan Fındıklı, Gaziantep'te firar ettiği cezaevine konuldu.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi