CHP İl Başkanı Yıldırım: "Türkiye'de Adaleti Biz Sağlayacağız" - Videolu Haber

CHP Adıyaman İl Başkanlığı, İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına yönelik parti binasında basın açıklaması yaptılar.

CHP İl Başkanı Yıldırım:

Yıldırım, yaptığı açıklamada, Türkiye için demokratik bir ülke dediklerini ama öyle olmadığını, dünyada en çok gazetecinin yargılandığı yerin Türkiye olduğunu söyledi.

Türkiye'de siyaseti bu kadar yanlış yapan, siyaseti bu kadar çirkinleştiren bir Ak partinin olduğunu savunan Yıldırım, "Başımızda yani hiç kimse sesini çıkarmayacak, onların dediği gibi noter gibi adalet buysa yere batsın böyle adalet. Aslında bunların başlangıcı neydi biliyor musunuz, biz o zaman gerçekten te cumhuriyeti seven, Atatürk'ü seven, ülkesini seven insanlar, referandumda 16 Nisan'da gitti aslan gibi oyunu verdi. Aslan gibi oyunu verdi ama aslan gibi sahiplenemedi. Niye çünkü bilindiği gibi Yüksek seçim kurulu mühürsüz zarf ve pusulaları kabul ederek bu işi kurtardı. Halbuki hukukçularımızda burada, mühürsüz pusula zarf geçerli olabilmesi için mühürlü olması lazım ve sayımdan sonra ayırıyorlar. Adaleti siyasete alet ettiler. Teslim ettiler, daha doğrusu adaleti siyasete teslim ederseniz olacağı budur. Yani bu suçu Türkiye'de Cumhuriyet Halk Partililer mi, demokrasiye sahip çıkanlar mı işliyor. Hayır değerli arkadaşlarım, Cumhuriyet Halk Partisi her zaman dik duruşunu göstermiş, ideolojisinden taviz vermemiş, ülkeye her zamanda olsa sıkıntılı dönemde sahiplenmiştir. Bizde sahiplenmeye devam edeceğiz."dedi.

Yıldırım, şöyle devam etti:

"Bilindiği gibi dün İstanbul milletvekilimiz sayın Enis Berberoğlu, Mit tırları ile giden silahla ilgili bir açıklaması olmuştu. Onu bahane ederek adamcağıza keyfi bir muamele yapılarak 25 yıl ceza kesildi. 25 yıl ceza ile bu ne yaptı, banka mı soydu, devleti mi çökertti, ne yaptı da bu adam sizde kalkıp bu adamın dediklerini çürütün. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun arkasındayız, yanındayız, hepimiz ayaktayız. Çünkü genel başkanımız cumhuriyetin yanında, bizde onun yanında olacağız. Cumhuriyeti biz bunlara tepetlemeyeceğiz.  Cumhuriyete sahip çıkarak Türkiye'de adaleti biz sağlayacağız. Öyle hırsızlık yaparak adaleti savunamazsınız. Hırsız önce kendi hesabını verecek. Bunlar başka bir adam arayarak hapise atarak cezalandırıyor. Ceza yemesi gereken kendi kanuna aykırı davranan uygulamayan ve bu kadar 25 milyon insanın oyunu kaspeden insanların cezaevinde olması lazım. Çünkü onlar bu ülkenin katilleridir"

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi