Advert Advert

İşadamı Yıldırım: "İftardaki Saldırı Bize Yapılmadı, Devlet Erkanına Yapıldı, Kınıyorum"

Kahta ilçesinde Pazar günü Gader tarafından verilen iftarda saldırıya uğradıklarını belirten İşadamı Abdulhekim Yıldırım, bu saldırının kendilerine değil devlet erkanına olduğunu söyledi.

İşadamı Yıldırım:

Yıldırım, yaptığı açıklamada, yemeği Gader derneğinin verdiğini belirtti.

Yemekle ilgili daha önceden görüşmeler yaptığını aktaran Yıldırım, "TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın'ın danışmanı ile görüştüm. Biraraya gelecektik. Biz Valilikte toplantıdayız, buradan Gader Derneğinin iftarı var, biz oraya geçeriz, sizde geçerseniz sizi biraraya getiririz, görüşürsünüz. Biz yemeğe katıldık, iftarımızı açtık, iftardan hemen sonra biz ne olduğunu bilmiyorduk, saldırıya uğradık. Bir sürü kişi, yani sayısı belli değildi. Bu saldırı oldu. Bu saldırı ile alakalı her ne kadar orada devlet erkanı varsa, Sayın TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Vali bey, milletvekilimiz İbrahim Halil Fırat,  Alay komutanımız, İl Emniyet Müdürümüz olmasına rağmen bu oluyor ve biz hstaneye kaldırıldık ve bizim bir arkadaşımızın hayati tehlikesi devam etmektedir. Bunların hepsinin olmasına rağmen hiçbir tutuklama ve gözaltı olmadı. Yani bu olay olmasına rağmen neden gözaltı ve tutuklama olmuyor, kameralardaki kayıtlarda saldırıyı yapanlar, azmettirenler bellidir. Kahta Belediye Başkanı Abduurrahman Toprak, kardeşi Mehmet Toprak ve Hamit Toprak ve bana saldırdıkları da görülüyor. Ben ilçe emniyet müdürlüğünde yapmış olduğum görüşmede diyor ki 'kameralarda kimin saldırdığı belli değil'Türkiye Cumhuriyetinde hepsi biliyor ki hepsi o kamerayı görüyor" dedi.

- KINIYORUM

Olayı kınadığını vurgulayan Yıldırım, şöyle devam etti:

"Onun için ben yapılan olayı kınıyorum. Saldırı her ne kadar bize yapılmışsa da o kadar insan rahatsız oldu. İftar saatinde. Ramazan ayındaki bu saldırıyı hepimiz de kınıyoruz. Bu yapılan saldırı bana yapılmamıştır, devlet erkanına yapılmıştır. Eğer her ne kadar belediye ile aramızda husumet varsa da belediyenin bizi kucaklaması gerekirken, olayları yatıştırması gerekirken, bize saldırı yapıyor. Bu saldırı kabul edilemez."

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi