Advert Advert

Okul Sporlarından Derece Yapan Öğretmenlere Teşekkür Belgesi

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü faaliyetleri kapsamında İlde 36 branşta faaliyet gösterdi.

Okul Sporlarından Derece Yapan Öğretmenlere Teşekkür Belgesi

Bu branşlar küçükler, yıldızlar ve gençler (kız-erkek)  olmak üzere 6 farklı kategoride 214 farklı spor faaliyeti olarak faaliyetlerini tamamladı.

Kasım 2016 tarihi itibariyle başlayan okul spor müsabakaları 30 Mayıs 2017 itibariyle son buldu. Müsabakalar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere toplam 14 tesisde yapıldı.

Eğitim Öğretim yılı İçerisinde 12 ayrı branş ve kategoride Grup ve Yarıfinal müsabakalarına ev sahipliği yaparak 65 ilden yaklaşık 4 bin kişi misafir edilerek, faaliyetler sonuçlandı.

2015-2016 Eğitim Öğretim yılında 14 bin 497 olan lisanslı sporcu sayısı 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında 19 bin 102 sayısına ulaşarak, okul spor faaliyetlerine katılım sağlandı.

Bu eğitim öğretim yılında okul spor faaliyetlerine katılan 205 okuldan 1280 branş ve kategoride faaliyet yapıldı.

160 okul kafilesi, il dışında yapılan grup, yarı final ve finallere katılarak 42 okul takımımız grup müsabakalarında derece elde ederek yarı finallere ve Türkiye finallere katılmaya hak kazandı.

Fevzi Çakmak Ortaokulunda yapılan belge törenine Milli Eğitim  Müdürü Mete Kızılkaya, Şube Müdürü Ömer Faruk Güneş, Okul Sporları İl Temsilcisi Zeynal Abidin Deneri ve Beden Eğitimi Öğretmenleri katıldı.

Gruplarda, yarıfinallerde ve Türkiye Finallerinde derece yapan okulların Beden Eğitimi Öğretmenlerine Milli Eğitim Müdür Mete Kızılkaya tarafından teşekkür belgesi sundu.

Müdür Kızılkaya, yaptığı açıklamada, "2016 2017 Eğitim Öğretim Yılında bir önceki yıla göre sporcu ve takım sayılarında artış göstererek,Grupta ve Türkiye Finallerinde dereceye giren okullarımızın başarı oranı bir hayli yükselmiştir. Önümüzdeki eğitim öğretim yılında bu başarılarımızı daha da üst seviyeye çıkarmak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Bu anlamda faaliyetlere katılan öğrencilerimize,öğretmenlerimize ve okul idarecilerimize teşekkür ederim. Ayrıca okul spor faaliyetlerinde paydaş kurumumuz olan Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Fikret Keleş'e  ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi