Adıyaman Belediyesi ile ADVAK Ankara’daki Adıyamanlıları Bir Araya Getirdi

Adıyaman Belediyesi ile ADVAK tarafından her yıl geleneksel olarak düzenleneniftar programı bu yıl da Ankara’daki Adıyamanlıları ve Adıyaman sevdalılarını bir araya getirdi.

Adıyaman Belediyesi ile ADVAK Ankara’daki Adıyamanlıları Bir Araya Getirdi

Adıyaman Belediyesi ile Ankara’daki Adıyamanlıları bir araya getiren Adıyaman İl ve İlçeleri Eğitim Vakfı (ADVAK) tarafından Ankara’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar programı bu yılda gerçekleştirildi.
Ankara’da yaşayan yüzlerce Adıyamanlı ve Adıyaman sevdalısını bir araya getiren iftar programa TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Adıyaman milletvekilleri, Adıyamanlı bürokratlar ile Adıyaman’da görev yapmış olan bürokratlar, işadamları ile çok sayıda davetli katıldı.
Ev sahibi olarak davetlilerle yakından ilgilenen Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ile TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve ADVAK Başkanı Şevket Gürsoy’un açılış konuşması yaptığı iftar programı sonunda Adıyaman Belediyesi tarafından davetlilere Adıyaman ile çeşitli hediyeler verildi.
Açılış konuşmasında Adıyamanlılarla bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile Adıyaman’ın barış, huzur ve hoşgörüsüne vurgu yapan TBMM Başkan Vekili ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’dan sonra ev sahibi sıfatıyla söz alan Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Ankara’da yaşayan Adıyamanlı hemşehrileriyle bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Adıyaman’ın barış ve huzur kenti olduğuna dikkat çeken Başkan Kutlu, Adıyaman’ın daha yakından tanınması için davetlilerden komşularını ve dostlarını Adıyaman’a davet etmelerini istedi. ADVAK Başkanı Şevket Gürsoy ise yaptığı konuşmada programın gerçekleşmesine büyük katkı sunan Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’ya teşekkür etti.
İftar programından sonra TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın başkanlığında gerçekleştirilen ve Adıyaman’ın sorunlarının konuşulduğu toplantıya katılan Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ve diğer yetkililer, Adıyaman’ın sorunlarını masaya yatırdı.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi