Advert Advert

Yrd. Doç. Dr. Kılınç: "Sıcakların Başlaması Davranış ve Duygu Değişikliğine Neden Oluyor"

Yrd. Doç. Dr. Süleyman Kılınç, sıcakların başlaması ve ramazan orucunun beraberinde insan vücudunda bir takım biyokimyasal, davranış ve duygu değişikliklerine neden olduğunu söyledi.

Yrd. Doç. Dr. Kılınç:

Kılınç, yaptığı açıklamada, insanların daha gergin ve tahammülsüz olabildiğini belirterek, bundan dolayı istenmeyen kaza ve kavgalarla karşılaştıklarını ifade etti.
Son zamanlarda Adıyaman'daki olayları bu açıdan değerlendirmek gerektiğini belirten Kılınç, "Son günlerde çok ciddi darp ve kaza vakalarıyla hastane acil ve yoğun bakım üniteleri dolmaktadır. Maalesef ölümcül kazalarla sık sık karşılaşıyoruz, özellikle de genç yaş dediğimiz yaş aralığındakiler çoğunlukta. Bazen yoğun bakımlarda yer bulamıyoruz, zorlu, ağır ameliyatlarla hekim arkadaşlarımız karşı kaşıya kalmaktadır. Buradan özellikle ailelerin genç sürücüleri uyarmalarını, daha tahamüllü olmalarını, 3-5 dakika gecikmenin ehemniyetsiz olduğunu, yaşamın, yaşatmanın daha kutsal olduğunu, kendi tanıdıklarımıza gösterdiğimiz sevgi ve tahammülü diğer insanlara karşı da göstermek gerektiğini hatırlatmak gerekir. Hekim olarak çok zorlandığımız anlarla, dramlarla karşı karşıya kalmak  zorunda kalıyoruz. Gerildiğiniz anda lütfen bir kaç saniye düşünmenizi tavsiye ediyoruz, benliğinizin, nefsinizin esiri olmayın. Eminim ki hem darp olaylarında hem trafik kazalarında ciddi gerilemenin olabileceğini düşünüyoruz. Lütfen sevdiklerimize ve evlatlarımıza sahip çıkalım. Rahmet, merhamet ve bereket ayında lütfen daha dikkatli ve sabırlı olmayı tavsiye ediyoruz" şeklinde konuştu.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi