Advert Advert

CHP Merkez İlçe Başkanı Çavuş'tan TPAO Tepkisi

CHP Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Hanifi Çavuş, ilin tek bölge müdürlüğü olan TPAO'nun yavaş yavaş elden gittiğini, herkesin sus pus olduğunu söyledi.

CHP Merkez İlçe Başkanı Çavuş'tan TPAO Tepkisi

Çavuş, yaptığı açıklamada, TPAO'nun elden çıkarıldığını, Adıyaman kamuoyunun sesiz sesiz bunu izlediğini ifade etti.
İktidara yarıyacak en ufak bir sorunda hemen gündem yaratanların nerede olduğunu merak ettiğini belirten Çavuş, şöyle devam etti:

"Irak, Suriye'ye yardım için gündem yaratanlar nerde merak ediyorum. İlimizin milletvekilleri nerede, merak ediyorum. İl Belediye başkanı ve ilçe belediye başkanları nerede ? En ufak bir meseleyi sosyal medyada yazanlar nerde? İlimizin tek bölge müdürlüğü olan TPAO yavaş yavaş elden gidiyor, herkes sus pus. Hey Adıyaman sevdalıları, nerdesiniz, neden suspus oldunuz neden ? Hani Adıyaman herşeyden önceydi hani, Adıyaman hepimizin ortak değeriydi ? Konuşmak için neyi bekliyorsunuz, yoksa birilerinin TPAO nun yerinde gözü mü var? Sayın iktidar vekili enişte kayın ilişkisi ile genel müdürlük daha mı önemli, Adıyaman'ın bir kayın enişte kadar konuşulma hakkı yok mu ? Bu sesizlik bu şehre bu şehrin kardeşlik dokusuna bu şehrin her bir bireyine doğmamış evladına ihanettir"

- İKTİDARA ELEŞTİRİ

İktidara eleştirilerde bulunan Çavuş, "İlk dediğimiz savunmaya devam ediyoruz, Adıyaman ortak sevdamız demeye devam ediyoruz . Ey iktidar, sizin iktadarınızda bu şehrin markası Adıyamanspor bitti. Sizin iktadarınızdan önce kurulan bir yığın kurum yeri birilerine peşkeş çekildi. Sizin iktadarınızda bu şehirde yeni hastane açıldı ama eski hastane kapatıldı, sizin iktadarınızda bu şehir, susuzluğu hat safhada yaşadı. Sizin iktadarınızdan öncede trafik sorunu, yol sorunu, su sorunu vardı, şimdide var. Okul yaptık, yol yaptık, köprü yaptık diye övüneceğinize çevre illere göre yapamadıklarınıza bir bakın derim. İşsizlik bitmeden bu şehirde sorunlar azalmaz. İktidar partisi hükümet bakanlar ve kurumların genel müdürlükleri bu şehre üvey evlat muamelesi yaptığı müddetçe bu şehir kalkınmaz. Biz bizim olana bile sahip çıkamazken, yenisini nasıl isteyeceğiz? Biz sustukça daha çok bizi yok sayanlar olacak, yenisini yapmak bir yana bizim olan elden uçup gidecek" şeklinde konuştu.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi