Advert Advert

Bediüzzaman Mevlitle Anıldı - Videolu Haber

Her yıl Bediüzzaman Said Nursi’nin öğrencileri tarafından Dergah Camiinde düzenlenen geleneksel mevlit programı yine on binlerce kişiyi bir araya getirdi.

Bediüzzaman Mevlitle Anıldı - Videolu Haber

Programda vatandaşlara tatlı ikramında bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Üstad eserleriyle yol göstericidir" dedi. 

Dergah camiinde düzenlenen programın ardından katılımcılara Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 bin kutu tatlı ve su ikramında bulunuldu. İkramı kendi elleriyle vatandaşlara sunan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Bediüzzaman Said Nursi'nin Şanlıurfalılarda apayrı bir yeri olduğunu belirtti. 

Bediüzzaman Said Nursi'nin insanlık için önemli bir zat olduğunun altını çizen Başkan Çiftçi, "Bilimiyle, ilimiyle, irfanıyla, yol gösterici risaleleriyle bir nevi dünyaya, müslümanlara ışık tutmuş olan ve hayatı boyunca hakkı icra etme yolunca mücadele eden zatın mevlidi şerifine Türkiye'nin dört tarafından akın akın insanlar geldi. Peygamberler şehrinde misafirlerimizi ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu. 

Şanlıurfa'da düzenlenen mevlidi şerife katılan misafirlerle manevi atmosferi yaşadıklarını ifade eden Vali Güngör Azim Tuna, peygamberler şehri Şanlıurfa'da ülkemiz için, insanlık için dua etme temennisinde bulundu. 

-"BAŞKAN ÇİFTÇİ'DEN KADİR GECESİ MESAJI"
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesinin Allah’ın nimet, rahmet ve mağfiretinin bol bol ihsan edildiği bir gece olduğunu vurguladı.

Ramazan ayının son günlerine yaklaşıldığında, manevi duyguların zirveye çıktığı Kadir Gecesinin Şanlıurfa'ya ve ülkeye birlik, beraberlik, sevgi, barış, dostluk ve kardeşlik getirmesini dileyen Başkan Nihat Çiftçi, "Tüm İslam aleminin Kadir Gecesini kutlar, insanlığa huzur getirmesini dilerim" dedi.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi