Advert Advert

Başkan Çeleğen, Esnafları Fahiş Fiyat Konusunda Uyardı

Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen Şifalı Suları ile ünlü İçmelerinde yaz sezonu hazırlığı yapan esnaflarla bir araya gelerek esnafları fahiş fiyat konusunda uyardı.

Başkan Çeleğen, Esnafları Fahiş Fiyat Konusunda Uyardı

Ekinözü Belediyesi hizmetlerinin kalitesinin arttırılması için sorunları yerinde tespit ettiklerini dile getiren Başkan Çeleğen , "Bu tür ziyaretlerle hem sorunları yerinde tespit ediyoruz hem de kalitenin arttırılması konusunda atılacak adımlarda işletmecilerinin ve bizzat buraları kullanan turist ve vatandaşlarımızın görüşlerini alarak en doğruyu, en mükemmeli bulmaya çalışıyoruz. Her şey kaliteli bir turizm şehri oluşturabilmek için" dedi. 
Aşağı İçmelerde esnaflarla sohbet eden ve sorunları birinci ağızdan dinleyen Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, ilgili birimlere anında talimat vererek sorunların çözülmesini sağladı.

Yapılan tüm çalışmaların Ekinözü’nün kaliteli bir turizm şehri olması adına yapıldığına dikkat çeken Başkan Çeleğen, "Bizim hizmet anlayışımız vatandaş odaklı bir hizmet anlayışıdır. Tüm yapılan hizmetlerimiz vatandaşın hayatını müreffeh bir ortamda geçirmesi içindir. Bu amaçla zaman zaman vatandaşımızın memnuniyet derecesini ölçmek adına vatandaşımızın ayağına gelerek dertlerini, sıkıntılarını ve belediyeden isteklerini dinliyor, bu konuda acil çözümler üretiyoruz" ifadelerini kullandı.

-"İÇMELERİN İMAJINA ZARAR VERMEYİN "
Özellikle önceki dönemlerde turistlerin kendilerine yönelik farklı ve fahiş fiyat uygulamalarından şikâyet ettiğini belirten Çeleğen, şöyle devam etti:

"Esnaf ve işletme sahipleri özellikle bundan kaçınmalıdır. İster yerli, ister yabancı olsun her ülkeden gelen turistte aynı fiyat tarifesi uygulanmalıdır. Şehrimizin olumlu imajını zedeleyebilecek her türlü olumsuz uygulamadan ve davranıştan kaçınmalıyız. Turizm sektörü son yıllarda Ekinözü ve Kahramanmaraş ekonomisini sürükleyen lokomotif haline gelmiştir. İlçemiz eşsiz doğası, yeşilliği, yaylaları, tarihi ve kültürel yerleriyle gelen yerli ve yabancı turistin cazibe noktası haline gelmiştir.  İlçemize gelen turistler esnafımız ve konaklama tesislerimiz için ciddi gelir kapısı olmuştur. Bunu iyi değerlendirmeliyiz ve kendi ayağımıza kurşun sıkmamalıyız. Bu konuda hem vatandaşlarımıza hem esnafımıza hem de kamu görevlilerine büyük sorumluluklar düşüyor.”

Türkiye'de Ekinözü’nün misafirperliği ve sıcakkanlılığıyla tanındığını belirten Başkan Çeleğen, bu nedenle turizm imajına yakışmayan yüksek fiyat uygulamalarından kaçınılması gerektiğini dile getirdi. 

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi