Ak Parti Teşkilatından İftar Programı

Ak Parti Adıyaman İl Başkanlığı tarafından teşkilat üyelerine iftar yemeği verildi.

Ak Parti Teşkilatından İftar Programı

Bir düğün salonunda verilen iftar yemeğine, TBMM Başkanveklili Ahmet Aydın, İl Başkanı Abdurrahman Dimez, milletvekilleri Adnan Boynukara, Salih Fırat, İbrahim Halil Fırat, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, şehit yakınları, parti yöneticileri ve üyeler katıldı.

Ak Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez, burada yaptığı konuşmada, "Ramazan ayındayız, mübarek kadir gecesindeyiz. Cenab-ı Allah İnşallah nice ramazanlara ağız tadıyla çıkmayı nasip etsin. Birlik ve beraberliğimiz daim etsin. Devletimize ve milletimize zeval vermesin. Önümüzde birkaç gün sonra inşallah Ramazan bayramını idrak edeceğiz. Şimdiden bayramınızı tebrik ediyorum. Tuttuğunuz orucunuz kabul olsun. Tekrardan teşriflerinizden dolayı en kalbi duygularımla şükranlarımı sunuyorum, Allaha emanet olun"dedi.

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ise "Cenab-ı Allah bizleri bayrama kavuştursun. Her türlü belalardan, musibetlerden de muhafaza etsin, afiyet olsun, Allah kabul etsin diyorum"şeklinde konuştu.

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Salih Fırat ise şöyle konuştu:

"Hepinizin Kandil gecesini tebrik ediyorum. Mübarek ramazan ayını birlikte idrak ediyoruz, inşallah Allah can sağlığı verirse pazar günü ramazan bayramını idrak edeceğiz. Bu süreçte Allah hepinizin yaptığı ibadetleri kabul etsin, teşkilatımızın üyeleri, saygıdeğer kadın kolları üyelerimiz ve gençlik kollarımız ramazan ayı boyunca yaptığınız çalışmaları izledik. Allah emeğinizi boşa çıkarmasın, bu yemeği tertip eden İl başkanımıza ve belediye başkanımıza teşekkür ederim. Allah hepinizden razı olsun, Allah yar ve yardımcınız olsun"

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Halil İbrahim Fırat da " Rabbim bu mübarek ayda, bu kadir gecesinde ve iki gün sonra idrak edeceğimiz ramazan bayramında yapacağınız, yapmış olduğunuz bütün dualarınızı izzeti dergahında kabul etsin inşallah. Rabbim tuttuğunuz orucu, yaptığınız ibadeti  kabul etsin. Değerli arkadaşlar bizde milletvekili arkadaşlarımızla birlikte birkaç gündür buradayız. Bütün ilçelerimizi dolaşarak, akşamları da bir ilçemizde iftar yemeğinde günümüzü geçirmeye çalışıyoruz. Sizlerle bir arada olmaya çalışıyoruz. Onun için ben bu iftar yemeğini de düzenleyen il teşkilatımıza da teşekkür ediyorum, bütün teşkilattaki daha önceki teşkilatlarımızda görev almış arkadaşlarımızla bir araya gelme fırsatını bulduk. Kadir gecenizi tebrik ediyorum. Bu gecede yapmış olduğunuz kabul etsin inşallah, hepinize saygı ve hürmetlerimi sunuyorum. Allaha emanet olun, Allah yar ve yardımcınız olsun"dedi.

Ak Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara da "Geceniz mübarek olsun, Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin, bayramınızı da şimdi den tebrik ediyorum. Bu gece belediye başkanımızın dediği gibi milletimize, İslam ümmetimize şehrimize ilişkin dua edelim, dualarınızda bize de yer ayırın seviniriz. Allah hepinizden razı olsun afiyet olsun" dedi.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın ise şöyle konuştu:

"Bizleri bir araya getiren teşkilatımıza il başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Ramazanı bereketiyle yaşattıkları bu özellikle Kadir gecesinde zor günler geçirmiş olduğumuz şu dünyada birliğimize dirliğimize kardeşliğimize vesile olması geleceğe umutla çıkması hususunda rabbimde niyaz ediyorum. Dualar ediyoruz, bin aydan daha hayırlı bir gece, bu gecenin kadrini, kıymetini bileceğiz, bayramı hep birlikte idrak edeceğiz, rahmet ayını, bereket ayını, mağfiret ayını ve sonrada cehennemden kurtuluş olduğu bu ayda, bu mübarek gecede, rabbim birliğimizi, dirliğimizi muhafaza etsin. Millet olarak, ülke olarak, çok daha güçlü kılsın, çünkü bizim dirliğimiz, bizim kardeşliğimiz, bizim gücümüzdür. Bizim gücümüz Türkiye'nin gücü, ümmetin gücüdür"

- FİTNE, FESAT EKSİK OLMUYOR

Fitne ve fesadın eksik olmadığını belirten Aydın, "Ümmetin her tarafından fitne fesat eksik olmuyor, kan gözyaşı eksik olmuyor, rabbimden niyazımız odur ki bu mübarek günlerin, tüm bu fitnelerin önüne geçmesi, kanın, gözyaşının önüne geçmesi, bunun da tek bir yolu var, kardeşliğimize inanıyorsak, ümmet olarak, inanlar olarak, kardeşliğimizi pekiştirmekten geçiyor, birliğimizi, dirliğimizi muhafaza etmekten geçiyor. İşte üzerimize oynanan bütün oyunları bozmanın yolu bir ve beraber olmaktan geçiyor. Bakın İslam beldelerinde, maalesef içerden olsun, dışarıdan olsun, fitne eksik olmuyor, gün geçmiyor ki bir şehirde, bir ülkede patlayan bombalar olmasın, ölen masum insanlar olmasın, acı gözyaşı hiç eksik olmuyor, hamdolsun Türkiye yıkılmayan tek kaledir. Bütün hilelere sahneye konulan tüm oyunlara rağmen birliğini, gücünü, muhafaza eden ümmetin umudu olmuş yegane bir kaledir. Güçlü bir ülkeyiz, işte biz güçlü olacağız ki tüm mümin kardeşlerimiz bizimle birlikte geleceğe daha umutla baksın. Biz güçlü olacağız ki Gazze'nin umutları, filistinin umutları yeniden yeşersin, biz güçlü olacağız ki Arakan'daki Müslümanlar geleceğe umutla baksın. Somali, Bosna dünyanın her yerinde yaşayan din kardeşlerimiz geleceğe güvenle bakabilmesi, umudu yeşertmesi açısından, Türkiye'nin çok daha güçlü olması, Türkiye'nin gücü de sizden geçiyor. Bizden geçiyor. Biz güçlü olduğumuz müddetçe biz aramıza fitneyi, dedikoduyu sokmadığımız sürece biz beraber olduğumuz müddetçe, Türkiye güçlü olacak . Türkiye güçlü olduğu müddetçe de tüm bu oyunlar boşa çıkacaktır diyorum. Bu vesile ile tekraren şehit ailelerimize bir kez daha saygılarımızı, hürmetlerimizi sunuyorum. Onlar bizlere şehitlerimizin emanetir. Rengini bayrağa vermiş, kanıyla sulanmış, bu topraklara, şehitlerimize ve onların emanetlerine hep birlikte sahip çıkmak durumundayız" dedi.

- RAMAZAN BİLE MASUM İNSANLARA KIYIYORLAR

Terör örgütüne sert tepki gösteren Aydın, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Ramazanda bile hiçbir değer tanımayan terör örgütlerinin masum canlara da kıydıklarına şahit oluyoruz ama şuna şahit olun ki terör örgütlerinde tamamında çözülme var, çözülecekler, bitecekler, hükümetimiz, devletimiz kararlı bir şekilde tüm terör örgütlerinin kökünü kazıyana kadar da bu etkili mücadelesini sonuna kadar sürdürecek, teslim olmalar oluyor, mücadele karşısında 780 bin km her karışında, artık güvenli bir belde ihtas ediliyor. Devletin otoritesi her yerde ve bu milletin yakasına yapışan, bu milletin tüm terör örgütlerini de inşallah bertaraf edene kadar da mücadeleye devam edeceğiz. Tüm kardeşlerimizi bölge halkını da kucaklamaya devam edeceğiz. Tekrardan ramazanınızı tebrik ediyorum. Kadir gecesinin bu mübarek gecesinde kendiniz için, aileniz için, ülkeniz için, milletiniz için ve bizler için dualarınızı istiyoruz. Rabbim sağlık ve afiyet içerisinde bayrama eriştirsin diyoruz ve şimdiden hepinizin ramazan bayramını tebrik ediyorum"

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi