Advert Advert

Kadir Gecesi Camiler Doldu Taştı

Adıyaman’da, bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Kadir Gecesi nedeniyle camiler doldu taştı.

Kadir Gecesi Camiler Doldu Taştı

Kentte orucunu tutan vatandaşlar, gecenin feyzinden yararlanmak için iftardan sonra Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı ve bin aydan daha hayırlı olarak kabul edilen Kadir Gecesi'nde vatandaşlar camilere akın etti.

Çok sayıda vatandaş Kadir Gecesi nedeniyle, başta Yenipınar Camii ve kentte bulunan diğer camilere akın ederek namaz kıldı, dua etti.

Saatler öncesinden dolan camilerde yer bulamayanlar, cami bahçesinde ve çevresinde yerlere kilim sererek ibadet etti. İbadet etmek için camiye gelenlere lokum ve su ikramı da yapıldı.
TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, cami çıkışı gazetecilere yaptığı açıklamada,"Bu gecede fitneye meydan vermeden aramıza dedikodu sokmadan milletimizin birlik ve beraberliğini en güçlü şekilde pekiştirmek için fırsat bulacağımız bir gecedir. Bu geceyi dualarla geçirelim. Birbirimize duacı olalım. Ülke, millet, devlet, aile ve kendimize dua edelim. Bu geceler müstesna geceler. Kandilimiz mübarek olsun. İnancımız gereği bin aydan hayırlı geceyi Allah, doyasıya anlamına uygun bir şekilde yaşatmayı nasip etsin."dedi.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi