Advert Advert

Ön Koltukta Oturan Çocuğa, Emniyet Müdürü Alper'den Nasihat

Adıyaman'da yol uygulamasına katılan Emniyet Müdürü Metin Alper, otomobilde ön koltukta oturan 9 yaşındaki Muhammet Aslan'dan ön koltuğa oturmaması için söz aldıktan sonra oyuncak araba hediye etti.

Ön Koltukta Oturan Çocuğa, Emniyet Müdürü Alper'den Nasihat

Adıyaman-Gölbaşı'nın 10'uncu kilometresinde oluşturulan kontrol noktasında uygulamaya katılan Emniyet Müdürü Metin Alper, sürücüleri emniyet kemeri takmaları ve uykusuz yola çıkmamaları konusunda uyardı.

Alper, uygulama noktasında Ahmet Aslan'a ait otomobilde ön koltukta oturan Muhammet Aslan'ı dışarı çıkartarak, birdaha ön koltukta kimsenin kucağına oturmaması konusunda söz almasının ardından Aslan'a oyuncak polis aracı hediye etti.
550 polisle bayram süresince önlem aldıklarını belirten Metin Alper, "Ramazan bayramı arifesi ve ilimizden de çıkışlar oluyor hemde Adıyaman'ımıza Türkiye'nin bir çok ilinden bayram ziyareti için gelen ailelerimiz oluyor. Biz bugün akşam ve yarın sabaha kadar büyük bir yoğunluk bekliyoruz. Gelişlerde bu anlamda sürücülerimize uykusuz araç kullanmamalarını, özellikle uykusuzluğun çok büyük etkilerin olduğunu paylaştık, emniyet kemeri kullanımın önemine değindik. İnşallah her yıl yaşanan olumsuzluklar bu yıl dahada az olur, hiç yaşanmaz. Belli bir sloganımız var, sıklıkla kullanıyoruz. 'yolların hiçbir zaman kralı olmaz. Yolların sadece kuralı olur' ve bizler sürücü olarak bu kurallara uymakla mükellefiz. Sadece trafik anlamında değil tabiî ki Adıyaman'ımıza asayiş anlamında da önlem aldık. 550 polisimiz hem arife günü hemde Ramazan bayramı süresince çeşitli yerlerde görevlendirdik. Ben bu vesileyle Adıyaman halkının bayramını teşkilatım adına kutluyorum"dedi.
Metin Alper, daha sonra nöbette bulunanların bayramını kutlayarak ayrıldı.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi