Advert

TBMM Başkanvekili Aydın: "İsrail, Mavi Marmara'da Tüm Şartlarımızı Kabul Etti"

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Türk askerinin gittiği her yere barış için gittiğini söyledi.

TBMM Başkanvekili Aydın:

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman’da  gerçekleştirdiği  çeşitli  ziyaretlerden sonra  gazetecilere  yaptığı açıklamada, İsrail’in Mavi Marmara olayında ödemeye mahkum olduğu  tazminati ödediğini  ve Katar’a sunulan 13 maddelik şartlar arasında Türkiye üssünün kapatılmasının  istenilmesinin amacının Müslüman ülkeler arasına nifak  sokmak olduğunu söyledi.
TBMM Başkanvekili  Ahmet Aydın, Adıyaman Milletvekilleri Halil  İbrahim Fırat, Adnan Boynukara, Salih Fırat ve  beraberindekiler ile birlikte Kahta’nın Çobanlı ve Bağlar mahallerinde  yapılan çalışmaları yerinde  inceledikten sonra  Kahta  Küçük Sanayi  Sitesi ve Kahta OSB’de yapılacak Hizmet  Binası  inşaat  alanında inceleme  yaptı.
Aydın ve beraberindekiler,  daha sonra Çıralık, Yelkovan köylerini, Kahta’ya  bağlı  Bölükyayla  beldesini ziyaret etti, vatandaşlarla  sohbet etti.
Aydın, burada gazetecilere  yaptığı açıklamada, Türkiye'nin her gün büyümeye  ve gelişmeye  devam ettiğini,  büyük hedefler  doğrultusunda  ciddi mesafeler  aldığını, gerek ekonomik gerekse demokratikleşmek adına muasır medeniyetlerin seviyesine gelmeye alışan büyük, güçlü bir  Türkiye olduğunu söyledi. 

- İSRAİL TÜM ŞARTLARI KABUL ETTİ
Aydın, büyüyen ve gelişen Türkiye’den rahatsız  olanların olduğunu,  bu  coğrafyada yıkılmayan ve boyun eğmeyen tek ülkenin  Türkiye Cumhuriyeti  ve onun lideri  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip  Erdoğan olduğunu ifade ederek, "Ne  senaryoların yazılıp  çizildiğini çok iyi  biliyoruz. Zaman zaman roller, aktörler  değişse de tüm bu oyunları milletimizin birliği ve beraberliği sayesinde  çözerek  bozduk.  Eskiden dışarıdan Türkiye’nin gündemi  belirlenirken bugün Dünya’nın gündemini  belirleyen bir  ülke var, bu kadar güçlü, bu kadar yıkılmaz, ayakta duran dim dik tutan bir  Türkiye Cumhuriyeti , birilerini rahatsız ediyor. İsrail  Mavi  Marmara  olayında ortaya koyduğumuz  tüm şartlarımızı kabul  etti. Mavi Marmara da yaşamını yitiren tüm vatandaşlarımızın ailelerine tazminatlarını  ödedi. Dünya’da Türkiye’den başka  İsrail’e şartlarını ortaya koyacak, oneminute diyen hiçbir ülke yoktur"dedi.

- KATAR'DA Kİ AMAÇ; MÜSLÜMANLARIN ARASINA FİTNE SOKMAK
Katar'da uygulanmaya çalışılan ambargonun tek amacının  Müslümanlar  arasına  fitne sokmak olduğunu, son olarak diretilen şartlar arasında Türkiye’nin askeri üssünün kapatılmasını istendiğine dikkat çeken Aydın, şöyle devam etti:

"Biz müminlerin kardeşliğine inanıyoruz, biz  Türkiye olarak bu sorunu  çözmek için uluslararası arenada üzerimize  düşeni  yaptık. Amerika'nın birçok batı  ülkenin dünyanın değişik yerlerinde  üst  kurmaları  normal ise  bizim Kadar’ta üs kurmamız  neden normal değil, neden  birilerini  rahatsız ediyor? Türkiye’nin askeri  nerede  varsa barış için vardır. Türkiye’nin askeri  savaş veya  başka çıkarlar için gitmez, sadece  barışın  ve kardeşliğin tesisi  için gider. Türkiye İslam ülkelerinin arasındaki fitneyi yok etmek, kardeşliği  tesis  etmek için Katar’ın talebi  üzerine bu askeri üssü kurmuştur.  Önümüz  bayram, bu  günlerin önemini bilelim, yapılan yanlışlardan herkes geri  dönsün,  özellikle  İslam coğrafyasında Katar’a  uygulanan bu  ambargonun sona erdirilmesi gerekir. Katar  barışın  hakim olduğu bir ülke, kişi  başı  gelir bakımından en zengin ülkeler arasında  yer  almaktadır. Oradaki bu zenginlik, bu refah ne yazık ki  birilerini  rahatsız ediyor. Katar, bu zenginliği  kendi vatandaşlarına değil de onlara peşkeş çekseydi  bu başlarına gelmezdi"

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”