Advert Advert

Protokol ile Halk Bayramlaşmasına Yoğun İlgi

Ramazan Bayramı dolayısıyla Adıyaman’da protokol üyeleri ve halkın katılımıyla gerçekleştirilen resmi bayramlaşma töreni yoğun ilgi gördü.

Protokol ile Halk Bayramlaşmasına Yoğun İlgi

Ramazan Bayramı dolayısıyla Adıyaman Belediyesi Nikah Salonunda gerçekleştirilen resmi bayramlaşma töreni yoğun ilgi gördü. Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’nun ev sahipliğini yaptığı törene; Vali Abdullah Erin, TBMM Başkan Vekili ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Adnan Boynukara, İ. Halil Fırat ve Salih Fırat, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Protokol üyelerinin vatandaşlarla tek tek bayramlaşması ile başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, tüm İslam aleminin ve milletimizin bayramını kutlayarak, tayini Şanlıurfa’ya çıkan Vali Abdullah Erin’e Adıyaman’da yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür edip, yeni görev yerinde başarı dileklerinde bulundu.
Başkan Kutlu’dan sonra sırasıyla söz alan MHP İl Başkanı Hüseyin Özgün, AK Parti İl Başkanı H. Abdurrahman Dimez, AK Parti Adıyaman milletvekilleri Salih Fırat, İ. Halil Fırat ve Adnan Boynukarada tüm İslam aleminin ve programa katılan davetlilerinbayramını kutladı.
Konuşmasında birlik ve beraberliğe vurgu yaparak ülkemizin bu birliğe olan ihtiyacına dikkat çeken TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın ise bayramların birlik ve beraberlik için oldukça önemli günler olduğunu dile getirerek, tüm İslam aleminin ve milletimizin bayramını kutladı.
Kısa süre içerinde Adıyaman’dan ayrılıp yeni görev yeri olan Şanlıurfa Valiliği görevine başlayacak olan Vali Abdullah Erin ise programda yaptığı konuşmada tüm Adıyamanlılardan helallik istedi.

Adıyaman’da görev yaptığı kısa süre içerisinde darbe girişimi, Samsat ilçesindeki deprem ve Çelikhan ilçesindeki sel felaketleriyle mücadele etmek zorunda kaldıklarını dile getiren Erin, her şeye rağmen Adıyaman’da güzel işler yaptıklarına inandıklarını ancak Adıyamanlıların daha güzel hizmetlere layık olduğunu dile getirdi.

Kendisini artık Adıyamanlıların fahri bir hemşerisi olarak kabul ettiğini de sözlerine ekleyen Vali Erin, tüm İslam aleminin, milletimizin ve Adıyamanlıların bayramını kutladı.
Konuşmaların ardından program sona erdi.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi