AK Parti Adıyaman Milletvekili Boynukara: "Adıyamanlı Çiftçileri Teröre Destek Verenler Şeklinde Sunmak Sorumsuzluktur"

AK Parti Adıyaman milletvekili Adnan Boynukara, bugün Star Gazetesinde manşetten verilen haberin masa başı bir haber olduğunu söyledi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Boynukara:

Boynukara, yaptığı açıklamada, manşetten verilen haberin ülkede tüketilen sigara üretiminde kullanılan yerli tütün miktarının yok denilecek düzeye indiği gerçeğini ve küresel sigara üreticilerinin pazar tahakkümünü görmeyen, gizlemeye çalışan bir haber olduğuna dikkat çekti.

Üreticiler ve çiftçi temsilcileriyle görüşülmeden yapılmış bir haber olduğuna dikkat çeken Boynukara, "Açık tütün olarak bilinen kıyılmış tütünün büyük bir kısmı Adıyaman Çelikhan bölgesinde üretilmektedir. Coğrafyası ve hava koşulları itibariyle herhangi bir işlem yapılmadan kullanılabilmektedir. Tütün ve sigara kullanmayan birisiyim. Ama kullanan insanların olduğu bir atmosferde konuyu etraflıca tartışmak gerekir. Bunu yapmadan, masa başında ve güvenlik birimlerinin içindeki kimi kişilerin verdiği gerçeği içermeyen bilgilerle üreticileri töhmet altında bırakmak sorumsuzluktur. Adıyamanlı tütün üreticileri vatanına bağlı ve terörün her türlüsüne karşı olan insanlardır. Teröre karşı olan Adıyamanlı çiftçileri teröre destek verenler şeklinde sunmak sorumsuzluktur" dedi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi