Advert Advert

İstanbul’daki Çelikhanlılar Derneğinden Star Gazetesine Tütün Tepkisi

İstanbul’daki Çelikhanlılar Dernek Başkan Yardımcısı Abdulkerim Sonkaya, Star Gazetesine tütün haberinden dolayı tepki gösterdi.

İstanbul’daki Çelikhanlılar Derneğinden Star Gazetesine Tütün Tepkisi

Sonkaya, yaptığı açıklamada, Türkiye'de coğrafi yapısı itibarı ile ekilebilir arazinin en az olduğu yerlerden birinin hiç kuşkusuz Adıyaman'ın Çelikhan ilçesi olduğunu söyledi.

Geçim kaynağı sadece tütün olan Çelikhan ilçesinin tütün üreticilerini 28 Haziran 2017 tarihinde "Terörün Finans Kaynağı" olarak manşetine taşıyan Star Gazetesinin alçaklığının anlaşılabilir bir durum olmadığını belirten Sonkaya, "Özellikle AK Parti hükümeti döneminde bütün seçimlerde % 80 ve 90 arası oy verek destek olan Çelikhan ilçesi gibi tarih boyunca devletine, milletine ve bayrağına sahip çıkan ve bugüne kadar terör olaylarına prim vermemek ile bilinmektedir. Söz konusu durum böyle iken Star Gazetesi yayınladığı bu haber ile yöre insanlarını ve eli nasırlı tütün üreticilerini derinden üzmüştür. Bu gerçek dışı haberle tarafsızlık ilkesine gölge düşüren Star Gazetesini alçakla kınıyoruz. Yayınladığı bu haberle kimbilir Hükümet içinde ve hükümete destek veren birilerine rant sağlamak için başlatılan bu kampanyanın tamamiyle bir algı operasyonu olduğuna inanıyorum. Temennimiz o ki başta milletvekillerimiz olmak üzere siyasi parti temsilcilerimizin, sivil toplum örgütlerimizin ve basın camiasının konu ile ilgili tepkisini geciktirmeden ortaya koymaları kaçınılmaz olmuştur" dedi.

"Özet olarak bu alçak yayınlarla ve oyunlarla AK Parti hükümetini bitirme ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı kendilerini seven ve destekleyen insanlara karşı itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Bu algı operasyonu ile birlikte birileri bu işin kaymağını yesin diye kim bilir binlerce ve milyonlarca çiftçilerimiz açlığa ve sefalete dürüklenecek. Ve kim bilir binlerce insan işsizlikten devletin omuzuna büyük bir kambur olacak" ifadelerini kullanan Sonkaya, şöyle devam etti:

"Bu haberden sonra bugün İstanbul'un bir çok ilçelerinde tütün satışı yapanlara operasyon düzenlendiğini ve iş yerlerine kilit vurduklarını duyunca elbette üzülmemek elde değil. Bu düpe düz Adıyaman ve Çelikhan insanlarına yapılan en büyük alçaklık ve ihanettir. Bu memlekette bu alçaklığa dur denecek kadar helal süt emmiş yürekli insanların olacağınıda düşünüyorum. Bu kahpeliği yapanın da yanında kar kalmamasını diliyorum"

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi