Advert Advert

Memur Sen İl Başkanı Deniz'den Star Gazetesinin Tütün Haberine Tepki

Memur Sen İl Başkanı Ali Deniz, Star Gazetesinin tütün haberine tepki gösterdi.

Memur Sen İl Başkanı Deniz'den Star Gazetesinin Tütün Haberine Tepki

Deniz, yaptığı açıklamada, Star gazetesi tarafından “Terörün Yeni Finans Kaynağı” başlığı ile manşetten verilen haberin Adıyamanlı tütün üreticilerini töhmet altında bırakmakla beraber devletine, milletine sadakatle bağlı Adıyamanlıları incittiğini söyledi.

Haberde her ne kadar Adıyaman ibaresi kullanılmamış ise de açık türün üretiminin çoğunlukla Adıyaman'da yapıldığı, satışının ise tüm Türkiye’de Adıyaman tütünü biçiminde lanse edilerek yapıldığının herkesçe bilinen bir gerçek olduğuna dikkat çeken Deniz, "Dolayısıyla bu haberin dolaylı hedefinin Adıyaman ve Adıyamanlı tütün üreticileri ile terör örgütleri ile bir bağlantı kurma, operasyonlar neticesinde inlerinde sıkışık kalmış olan terör örgütlerine alan açma çabasının bir devamı olarak algılanmaktadır. Son zamanlarda çeşitli yayın organlarında terör örgütlerinin Adıyaman'da yuvalandıklarına dair yapılan haberler bu endişelerimizi desteklemektedir. Star Gazetesine buradan sesleniyoruz. Tütün üreticileri terörist değil garibandır. Masa başında özensiz ve toplumsal dokuyu zedeleyen bu haberi geri çekin. Tütün üretici ve satıcılarını töhmet altında bıraktığınız için özür dileyin.
Aynı zamanda açık türün üretimi ve satışı ile ilgili olarak devlet yasal bir takım düzenlemeye yapmalı ancak bu düzenlemeler engelleyici değil, destekleyici olmalıdır. Bu, geçimini tütüne bağlamış çiftçiyi de rahatlatır.Bilinmelidir ki hiçbir yasak hedefe ulaştırmamıştır aksine dolaylı yollarla illegal faaliyetleri arttırmıştır. Konu ile ilgili olarak Adıyamanımızın milletvekilleri başta olmak üzere tüm paydaşları çözüm üretmeye davet ediyoruz" diye konuştu.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gölbaşı'nda Yaz Kur’an Kursuna Yoğun İlgi
Gölbaşı'nda Yaz Kur’an Kursuna Yoğun İlgi
Erdengi'den 15 Temmuz Mesajı
Erdengi'den 15 Temmuz Mesajı