Advert Advert

Başkan Kutlu’dan Star Gazetesi’ne Sert Tepki

Manşetinden ‘terörün yeni finans kaynağı’ olarak duyurduğu kaçak tütün ile ilgili yayımladığı haberle Adıyamanlıların tepkisini çeken Star Gazetesine bir tepki de Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’dan geldi.

Başkan Kutlu’dan Star Gazetesi’ne Sert Tepki

Devletine bağlılığını tarihin her döneminde açıkça gösteren, teröre hiçbir zaman prim vermeyen Adıyamanlıların en önemli gelir kaynağından bir tanesi olan tütünün terörün yeni finans kaynağı olduğunu ve tütün yetiştiricilerinin de terör destekçisi olduğunu manşetine taşıyan Star Gazetesi’ne tepkilerçığ gibi yükseliyor.
Konu ile ilgili en sert tepkiyi gösteren isimlerden bir tanesi olan Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu twitter hesabından yayınladığı mesajında;“Star Gazetesi teröre destek sağlayan yabancı sigara kartellerine rant mı sağlamak istiyor? Adıyaman tütününden teröre tek kuruş gitmez” diyerek Adıyaman çiftçisinin emeğine saygı istedi.

- BAŞKAN KUTLU, SORUNU DAHA ÖNCE DE BAKAN SOYLU’YA İLETMİŞTİ
Başkan Kutlu,tütün ile ilgili kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan yanlış algının önüne geçilebilmesi için daha önce ilimizi ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yada bilgi vererek, “Tütün Adıyaman için gerçekten çok önemli bir yere sahip. İlimizde kendi ekip kendi kıydığı 300-500 kilotütünle yıl boyu geçinen insanlarımız bulunuyor. Sizde biliyorsunuz ki Adıyaman’daki tütünden teröre kesinlikle hisse gitmez. Adıyamanlılar teröre ne prim verir, ne de para… Adıyaman’da üretilen tütün sadece yoksul halkın bir geçim kaynağıdır” demişti.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi