Advert Advert

Adıyaman'da Yüzlerce STK'nın Katılımıyla Star Gazetesine Sert Tepki - Videolu Haber

Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu'nun tütün açıklamasına yüzlerce STK destek verdi.

Adıyaman'da Yüzlerce STK'nın Katılımıyla Star Gazetesine Sert Tepki  - Videolu Haber

Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu üyeleri Star Gazetesinin 'Terörün yeni finans kaynağı tütün' şeklindeki habere tepki göstererek, düzeltilmesini istediler.
Demokrasi Park'ı önünde toplanan Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu adı altında toplanan STK temsilcileri Star Gazetesinin 'Terörün yeni finans kaynağı tütün' şeklindeki haber başlığına tepki gösterdi.
Toplanan Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu üyeleri adına açıklamada bulunan Mahmut Çelik, meydanda Adıyaman'ın içine çekilmeye çalışıldığı girdabı konuşmak üzere bir araya geldiklerini söyledi.

"Bildiğiniz gibi ulusal bir basın kuruluşu ilimizin de en önemli geçim kaynağı olan tütünü terörün finans kaynağı olarak göstermiş, bu sebeple ilimiz de töhmet altında kalmıştır." diyen Çelik, şöyle devam etti:

"Devletinin her daim yanında olan ve bu duruşunu açıkça ortaya koymaktan hiçbir zaman çekinmeyen ilimizin güzel insanları böyle bir ithamı asla haketmemektedir. ayrıca ilimizin en önemli geçim kaynağı olan tütün konusunda sağlıklı bir bilgi edinmeden ulusal çapta bir haberle halkımızın ekonomik dengesini bozmaya kimsenin hakkı olamaz. şurası çok bilinmelidir. ki tütün sadece ilimizin değil bölgemizde bulunan pek çok ilin geçim kaynağıdır. ve bölgemizde terörün panzehiri olan ekonomik kalkınmanın motoru yine tütündür. Devletimizin illegal yapılanmalara ve teröre karşı verdiği mücadele her türlü takdirin üzerindedir. Ancak terörün panzehiri olan tütünümüzü yanlış yönlendirmelerle kurban etmenin akıl karı olmadığını düşünüyoruz. Bununla birlikte devletimizin tütünümüzü yanlış amaçlarla teröre alet etmeye çalışanlara karşı alacağı tedbirleri önemsiyoruz. Bu amaçla tütünümüzün vergilendirmesi ve kayıt altına alınması çalışmaları konusunda bizlerde üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu siz değerli basın kuruluşlarımız aracığıyla deklare ediyoruz"

Çözümün gelir kaynağını yok etmek değil devletin kontrolünde herkese fayda sağlayacak şekilde ile ve ülkeye katmadeğer kazandıran ekonomik bir değere dönüştürmek olduğunu gördüklerini belirten Çelik, "Ülkemizin saygın basın kuruluşlarının sadece reyting kaygısıyla ülkemizin ve ilimizin ekonomisine önemli bir katkı sağlayan tütünümüzü hazırcı bir yaklaşımla tehlikeye atmasına bir anlam verebilmiş değiliz. Eğer bu durum ihanet değilse en hafif büyük bir gaflet halidir. Böyle sorumsuz bir davranışın bir an önce telafi edilmesi sorumluluk sahibi basın kuruluşlarının önceliği olmalıdır. Bizlerde malum basın kurluşulunun derhal bu hatasını düzeltmesini bekliyoruz. Bu amaçla şu anda burada bulunan siz değerli halkımıza saygılarımızı sunuyor, bu yanlışın düzeltilmesi için her türlü çabayı sarfedeceğimize söz veriyoruz. Allaha emanet olun" şeklinde konuştu.  

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi