Advert

Süryanilerden Başkan Kutlu’ya Ziyaret

Adıyaman’a gelerek çeşitli temaslarda bulunan İstanbul-Ankara-İzmir Süryani Ortodoks Metropoliti Filüksinos Yusuf Çetin ve beraberindeki heyet Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Süryanilerden Başkan Kutlu’ya Ziyaret

Adıyaman’a gelerek çeşitli ziyaretlerde bulunan İstanbul-Ankara-İzmir Süryani Ortodoks Metropoliti Filüksinos Yusuf Çetin, Adıyaman ve Çevre İller Süryani Kadim Metropoliti Melki Ürek, Metropolitik Genel Sekreteri Zeki Demir, Adıyaman Süryani Kadim Mor Petrus ve Mor Pavlus Kilisesi Bakım, Onarım ve Yaşatma Derneği Başkanı Emin Bayyiğit, Süryani Vakfı Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi Adıyamanlı Cercis Uncu, Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’ya nezaket ziyaretinde bulundu.
İstanbul-Ankara-İzmir Süryani Ortodoks Metropoliti Filüksinos Yusuf Çetin ziyarette yaptığı konuşmada kabullerinden dolayı Başkan Kutlu’ya teşekkür etti.
Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Adıyaman’ın huzurun ve barışın başkenti olduğuna dikkat çekti. Adıyaman’daki huzur ve dayanışmanın en güzel örneğini gösteren Metropolit Melki Ürek’in ve diğer Süryani vatandaşların bu birlik ve beraberliğe büyük katkı sağladığını dile getiren Başkan Kutlu, nazik ziyaretlerinden dolayı heyete teşekkür etti.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gümüşdere Islah Projesi Çalışmaları Devam Ediyor
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”
Gazi Akbudak: “Biz Değil, O Şerefsizler Korksun”