Advert Advert

Besiciler ve Kasaplar Odası Başkanı Anaç'tan Tek Tırnak Et Satışı Tepkisi - Videolu Haber

Adıyaman Besiciler ve Kasaplar Odası Başkanı Nuri Anaç, son günlerde tek tırnaklı etlerle ilgili önemli açıklamalarda bulunarak, tek tırnak et satışı yapılan işletmelerin ağır cezalandırılmasını önerdi.

Besiciler ve Kasaplar Odası Başkanı Anaç'tan Tek Tırnak Et Satışı Tepkisi  - Videolu Haber

Olay, geçtiğimiz ay Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Bölge Müdürlüğü yakınlarındaki çöp konteynerında meydana gelmişti. Kesik At kellerinin bulunması üzerine İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri harekete geçti. Ekipler, il genelindeki tüm kasap ve lokantalar ile yemekhanelerden et nümunesi almıştı. 

Adıyaman Besiciler ve Kasaplar Odası Başkanı Nuri Anaç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada,  Kasaplar odasına bağlı kasapların temiz olduğunu ifade etti.

Anaç, "Bizim kasap esnafımız  kötü bir şey yapamaz, tertemiz et satıyorlar, hepsini gezip bakıyorum,  eğer bir lokantada öyle bir pislik çıkmışsa, lokantada çıkmış esnaf ta halk ta rahat etsin, öyle bir şeyler olamaz. Bugünde saat 3'te il tarım gıda müdürüyle beraber bir seminer düzenliyoruz ve tüm kasap arkadaşlarımızı çağırıyoruz, toplantı yapıyoruz, öyle bundan sonra lokantada olursa, lokantalarda böyle bir şey olmamıştır, ilk kez esnafımızda böyle bir şey olmuştur, biz normal et satamıyoruz, bu nasıl tek tırnaklı et satacak, bu olayı normal işini yapan esnaflarımızdan mal etmesinler, kim bunları yakalamışsa, görmüşse, bunları basına ihbar etsin, eğer benim esnaflarım içerisinde böyle bir şey daha yapan olursa, odamdan ve üyelikten ihraç ederim,  bunu yapan kasapsa, işyeriyse, kim olursa olsun ilk olarak ben karşılarında olurum, biz bu konularla ilgili bundan sonra kasap arkadaşlarımızla beraber toplantı yapıp, bu konularla ilgili uyarılarda bulunacağız, toplantılarımızda kasaplarımıza vurgulayacağım sözlerimden bir tanesi ise dikkatli olun, halkımız sizlerden et alırken tereddütlü  bir şekilde yaklaşıyor" dedi.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi