Advert Advert

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı Göreve Başladı - Videolu Haber

Valiler Kararnamesiyle Adıyaman Valisi Abdullah Erin Şanlıurfa’ya, İstanbul Vali Yardımcısı Nurullah Naci Kalkancı ise Adıyaman’a atandı.

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı Göreve Başladı - Videolu Haber

Nurullah Naci Kalkancı, Adıyaman’da göreve başladı. Adıyaman'a gelen Vali Nurullah Naci Kalkancı, protokol tarafından karşılandı. 

Adıyaman Valisi olarak göreve başlayan Nurullah Naci Kalkancı, makamında yapıtığı ilk açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanımızın prensipleri  ve takdirleri Sayın Başbakanımızın tasvipleriyle, İçişleri Bakanımızın  teveccühleriyle Adıyaman'a vali olarak atandım, kendilerine teşekkürlerimi arz ediyorum, teveccühlerine layık olmaya çalışacağız. Meslek hayatımın bir bölümünü  Adıyaman'la  taçlandırmış oldum, o manada Adıyaman benim için tabi ki en önemli yeri işgal edecek, valilik mesleğime başladığım ilk başladığım yıl olarak bu kadim şehirde vali olmak herkese de nasip olmuyor, burası tarih kokan, tarih dolu bir şehir, kadim bir şehir, kültür, sanat, medeniyet merkezi şehirlerimizden bir tanesi, samimiyetle söylüyorum" dedi.

- BURAYA HİZMET ETMEYE GELDİM

Buraya hizmte etmeye geldiğini belirten Kalkancı, şöyle devam etti:

"Adıyaman'da başlamış olmak benim için büyük bir şans oldu, elbirliğiyle belediyemiz, genel idareye bağlı kuruluşlarımız, yerel irade, özel idaremiz, Adıyamanlılarla bitlikte, Adıyamanlıların tamamıyla birlikte gerek burada olan Adıyamanlılarla, gerek özellikle İstanbul'da ciddi sayıda Adıyamanlı olduğunu orada müşahede ettim, sağolsun orda da beni  yalnız bırakmadılar, hep birlikte buraya hizmet etmeye geldik. Sizlerinde yardım ve desteklerini bekliyorum, güzel şeyler olacağına inanıyorum, elbirliğiyle Adıyaman'ımız için neler yapacağız, önce şehrimizi bir tanıyacağız, yakınlaşacağız, samimiyet oluşacak aramızda, duygu bağı oluşacak, zaten var, onu geliştireceğiz. İnşallah bundan sonra dediğim gibi eğitim, kültür, sanat, turizm, şehrin gelişmesi, kalkınması, bu huzur beldesinin yani özellikle bölgemizde yani Adıyaman deyince insanlarda mesela bende bilemiyorum farkında mı Adıyamanlı arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, herhangi birisiyle tanıştığımda ben Adıyamanlıyım diyince bende bir sıcaklık hissi oluşur, niye onu bilmem,  inşallah onu  burada görmüş olacağız. Mesela vilayet camimizin imamı Adıyamanlıydı, böyle bir sohbetimizde nerelisin demiştim, Adıyamanlıyım demişti,  kardeşim gibi gelmişti bana, inşallah böyle çalışacağız, çok teşekkür ederim, ilginize, karşıladılar arkadaşlarımız onlara teşekkür ediyorum, bundan sonra beraberiz"

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi