Advert Advert

Engellilere Evde Kuaför Hizmeti - Videolu Haber

Adıyaman Belediyesi bünyesinde bulunan TOGEM tarafından kentte bulunan engellilerin evinde kuaför hizmeti sunarak engelleri engelini kaldırıyor.

Engellilere Evde Kuaför Hizmeti - Videolu Haber

Adıyaman Belediyesi bünyesinde bulunan Toplumsal Gelişim Merkezi tarafından kentte bulunan 100 engelliye kuaför hizmeti veriyor.
7 aydır başlattıkları proje kapsamında engellileri evlerinde ziyaret eden ekipler, engellilerin kişisel bakımlarını karşılıyor. 
Kayıt altına aldıkları engellilerin evdeki kişisel bakımlarını karşıladıklarını ve kuaför hizmeti verdiklerini belirten TOGEM Genel Koordinatörü Yasemin Delibaş,"Biz bu hizmetimizi yaklaşık 6, 7 aydır veriyoruz. Bu hizmetimizde bize başvuran, bize kayıtlı olan ailelerin hizmeti biz ayaklarına kadar götürüyoruz. Bize gelemeyenler, bize ulaştıkları takdirde evlerine kadar gidiyoruz, kişisel bakımlarını yapıyoruz, bunlar engellilerimizi kapsıyor, yaşlılarımızı kapsıyor, yemek talep ettiklerinde evlerine kadar yemek götürüyoruz, kişisel bakımlarını yapıyoruz, başka talepleri oldukları zaman o taleplerini de karşılıyoruz, bakımlarımız periyodik düzenlemelerle olacak. Bu periyodik düzenlemelerin bir çetelesini tutuyoruz ve takip ediyoruz. Yani bize başvurdukları zaman biz onları takip ediyoruz ve tekrar onlara hizmeti götürüyoruz. Bizden talep ettikleri zaman bir de çamaşır odamız var. O çamaşır yıkama odasında çamaşırlarını yıkıyoruz, ütülüyoruz ve evlerine kadar götürüyoruz. Bu çalışmalarımızın sürekliliği olacak şu anda TOGEM'de 50-100 kadar engelli kardeşimiz var."dedi.

- MESLEK SAHİBİ EDİYORUZ
Adıyaman Belediyesi TOGEM olarak sosyal aktivitelerde önem verdiklerini belirten Delibaş, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Adıyaman Belediyesi TOGEM olarak sosyal aktivitelere dayalı çalışmalar yürütüyoruz. Bu sosyal aktiviteler kapsamında farklı kurslarımızda var, bu kurslarımızda engelli kardeşlerimiz de var. Bu kurslarımızdaki temel amaç dar gelirli vatandaşlarımıza meslek edindirmek ve engeli kardeşlerimizi rehabilite etmek. Kurslarımızda ki başvurularda engelli kardeşlerimizde oluyor. Engeli kardeşlerimizdeki temel amaç; o engelleri rehabilite etmek ve hakikaten bu kurs sonucunda engeli kardeşlerimizin sosyalleştiğini gördük. Bu da ayrıca bizi mutlu eden nedenlerden bir tanesi. Bizim kurslarımızda genelde dar gelirli vatandaşlardan ve bayanlardan oluşmakta, bu kadınlar genelde çocuklarıyla yalnız yaşayan bayanlardan oluşuyor. Bunlara meslek öğretiyoruz, geri dönüşüm malzemelerinden oyuncaklar, kalemlikler üretiyoruz, üretilen bu oyuncak ve kalemlikleri yine rehabilitasyon merkezlerine ve ihtiyaç sahiplerine dağıtmaktayız, ayrıca üretilen, yapılan çeyiz malzemeleri de dar gelirli vatandaşlarımıza, kızlarımıza çeyiz olarak hizmet sunmaktayız. Bütün bu çalışmalarımızda bize destek veren belediye başkanımız Hüsrev Kutlu beyefendiye çok teşekkür ediyoruz.Sosyal belediyecilik kapsamında hakikaten çığır açtık ve bu çalışmalarımızın sürekliliği olacaktır."

Engelli yakını Osman Karataş ise "Akülü araba ya ihtiyaçları var çocukların çünkü devamlı lazım olan bir şey bu. Yani bir nevi çocukların ayakları, yani işadamlarından duyarlı olmalarını bekliyoruz, durumumuz engelli maaşıyla geçinen bir aileyiz biz, başka bir gelirimiz yok. Belediye Başkanımız Hüsrev Kutlu beyefendiye çok teşekkür ediyoruz, böyle bir hizmet yaptıkları için kendilerine teşekkür ediyoruz"ifadelerini kullandı.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi