Advert Advert

80 Yaşındaki Kadın Yardım Eli Bekliyor

Besni’de 10 yıldır harabe bir evde yaşam mücadelesi veren Ayşe Sevil, yetkililerden uzanacak yardım elini bekliyor.

80 Yaşındaki Kadın Yardım Eli Bekliyor

Besni’de Atatürk Caddesi üzerinde eski Mestiğin ahırı diye tabir edilen yerde 10 yıldır yaşamını sürdüren 80 yaşındaki Ayşe Sevil, evin neredeyse başına yıkılacağını ifade ederek, “Namaz kılarken evin tavanı başıma dökülüyor, temizlemekten yoruldum artık” dedi.
Mutfak eşyalarını ve yemeğini komşuların verdiğini aktaran yaşlı kadın, şunları söyledi:

 “Bütün mutfak eşyasını komşular veriyor, yemeğimi suyumu komşular veriyor. 10 yıl oldu buraya gireli. Buradan çıkamıyorum, çıkıyorum kira veremiyorum, geri dönüyorum” 

- EV DEĞİL AHIR BURASI
Evin böcek ve farelerle dolu olduğunu ifade eden Sevil, “Pazardan karton toplayıp getirim yere seriyorum. Evde böcekleri temizlemekten yoruldum artık.  Fareler dönüp duruyor, süpürgeyle kovalamaktan yoruldum. Ben burada yaşama çalışıyorum. Ev değil ahır burası. Ben acımdan öleyim mi? Aynı yerde hem banyo yapıp hem bulaşık yıkamak zorunda kalıyorum. 10 yıldır bu evde farelerle yaşamaya çalışıyorum” dedi.

- ÇOCUKLARIMA YÜK OLMAK İSTEMİYORUM
2 oğlu ve 6 kızının olduğunu ancak onlarında pek durumları olmadığı için yük olmak istemediğini belirten Ayşe Sevil, “Benim iki oğlum, 6 kızım var. Oğullarımdan biri Gaziantep’te yaşıyor, oda ev kirası vermekte zorlanıyor. Biri de Adıyaman’da onunda durumu pek yok. Onlara da yük olmak istemiyorum, gidiyorum biraz kaldıktan sonra geri buraya geliyorum. Evin tavanı başıma dökülüyor namaz kılınca. Zamanında buraya Mestiğin ahırı derlerdi buraya ineklerini koyardı, kendi ölmeden önce burayı hayrına verdi bana. Su yok, elektrik yok yemek yok, bir kuru canım var öleyim mi ben? Kızlarım geliyor bize gidelim diyor ama onlara da yük olmak istemiyorum gitmiyorum, arada onlarda yemek getiriyor” şeklinde konuştu.

- TOKİ’YE YAZILDIM BANA DA ÇIKMASINI BEKLİYORUM
 Alt gelir grubu aileler için yapılan 4. Etap TOKİ konutlarına yazıldığını ve kendisine de çıkarsa rahat edeceğini ifade eden Sevil, “Yetkililerden yardım bekliyorum. Bir de yeni yapılan TOKİ konutlarına yazıldım, onun çıkmasını bekliyorum, bir an önce çıksa da bende artık oraya gidip rahat etsem. Kaymakamlıktan aldığım dul maaşım vardı, bayramdan önce gittim geldim vermediler, seninki bayramdan sonra verilecek dediler, bekliyorum” dedi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi