Advert Advert

Kültür ve Turizm Bakanı Avcı’dan Adıyaman Belediyesine Ziyaret

Çeşitli programlara katılmak üzere ilimize gelen Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Adıyaman Belediyesi’ni ziyaret ederek Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’dan brifing aldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Avcı’dan Adıyaman Belediyesine Ziyaret

Nemrut Dağı’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne kaydedilmesinin 30. yıldönümü etkinliklerine katılmak amacıyla ilimize gelen Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Adıyaman Belediyesi’ni ziyaret ederek Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’dan yapılan çalışmalar ve projeler hakkında brifing aldı.Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’ya, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, TBMM Başkan Vekili Ahmet Aydın, Vali Nurullah Naci Kalkancı,Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez eşlik etti.
Adıyaman Belediyesi tarafından eski otogarın yerine yapılması planlanan Kültür Merkezi konusunda bilgiler verip, destek isteyen Başkan Kutlu ziyarette yaptığı konuşmada Bakan Avcı’ya “İlimize hoş geldiniz”diyerek şunları söyledi: “Adıyaman’da tiyatro ve benzeri etkinlikleri sahneleyebileceğimiz sadece iki tane salonumuz var. Bunlardan birisi şehrin kuzey batısında bulunan Türkiye Petrolleri Bölge Müdürlüğü’ne, diğeri de şehrin kuzey doğusunda bulunan Adıyaman Üniversitesi’ne ait. Her ikisi de şehir merkezinden çok uzakta. Şehir merkezine yeni ve standartlara uygun bir Kültür Merkezi yapmak için uzun zamandır bir çalışma içerisindeydik.Bunun için de eski otogarımızın yerini uygun gördük. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın da destekleri ile bu projeyi kısa süre içerisinde hayata geçirmeyi amaçlıyoruz.”
Adıyaman ile ilgili çeşitli yatırımlara imza atacaklarını müjdeleyen Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ise ziyarette yaptığı konuşmada, “Adıyaman tarihi ve kültürel değerleriyle Anadolu’nun en kadim yerleşim yerlerinden birisidir. 2003 yılından buyana 58 milyon 200 bin TL ödenek gönderdiğimiz Adıyaman’ayatırımlarımız devam edecek. Bakanlık olarak Kültür Merkezleri için Kültür Hanları Projesi hazırladık. Kültür Hanları Projesi’ni buraya da uyarlayabiliriz.Arkadaşlarımız bunun için çalışıyor. Bunun yanında Müze çalışmasıyla ilgili de üç tane salon var. Kültür Merkezi ve Müze için Kalkınma Bakanlığı ile temas kurduk ve gerekli imzaları attık” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Bakan Avcı, Belediye Şeref Defteri’ni imzalayarak Belediye Başkanı Kutlu’yu yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik etti.

 

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi