Advert Advert

Tütüncüler Terör Suçlamasından Rahatsız

Adıyaman'da tütüncü esnafı Star Gazetesi'nin manşetine taşıdığı terör suçlamasından rahatsız olduklarını bildirdi.

Tütüncüler Terör Suçlamasından Rahatsız

Geçtiğimiz günlerde Star Gazetesinin manşetlerine taşıdığı tütünü PKK'nın para kaynağı ve terör örgütünü desteklediği yönündeki habere tepkiler devam ediyor.

Adıyaman halkının tekvücut olup bu habere tepki vermesinin ardından tütüncü esnafı, biran önce sıkıntılarının giderilmesini istedi.

Avrupa ve Amerika'dan getirilen tütüne kota kullanılmasını isteyen tütüncü esnafı, Türkiye'nin kendi tütününün önündeki engellerin kaldırılmasını istedi.

Dünyada böyle bir olayın olmadığına dikkat çeken tütüncü esnafı, kendi ürünlerini yaşadıkları toprakları gayri resmi olarak yetiştirdiklerini, dünyanın tütütününü ise ülkeye kota konmadan girişinin yapıldığının altını çizdiler.

Tütüncü esnafından Mehmet Bilir, 15 yıldır tütün işi yaptığını ve bunun babadan gelen bir meslek olduğunu dile getirdi.

"Memleketimiz içerisinde yapabileceğimiz fazla bir iş olmadığı için babadan gelen bu mesleği devam ettiriyoruz" ifadelerini kullanan Bilir, şunları kaydetti:

"Bu son zamanlarda Adıyaman'ımızda çıkarılan bu haberler bizi derinden yaralamıştır. Biz kesinlikle PKK terör örgütüne herhangi bir şekilde finansman sağlamıyoruz. Böyle bir şey olması söz konusu bile olamaz, aksine onların öyle bir iddiaları varsa ispatlamalarını teklif ediyorum. Yani madem o kadar ki öyle güvenilir haber kaynakları var, bunu  ispatlasınlar, son zamanlarda bu çıkan yalan haberler yüzünden ister istemez insanların bize bakış açıları farklılık göstermeye başladı. Biz de sonuçta Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız, Kürdüm ama Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyorum ve bundan gurur duyuyorum. Yani bu son yağmurlardan dolayı tütünler biraz zarar gördü ama aşırı derecede zarar vereceğine ihtimal vermiyorum"

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi