Advert Advert

STK'lar 15 Temmuz Darbe Girişimini Kınadı - Videolu Haber

Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu üyeleri 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimini kınadı.

STK'lar 15 Temmuz Darbe Girişimini Kınadı - Videolu Haber

Bir otelin toplantı salonunda bir araya gelen ve 26 STK'dan oluşan Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu üyeleri 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimini yıl dönümünde kınadı.
Toplanan STK'lar adına açıklamada bulunan Birlik Vakfı Adıyaman Şubesi Başkanı Yusuf Durmuş,"Adıyamanımızın güzide STK temsilcileri ve basınımızın değerli mensupları. Bugün bu güzide mekanda bundan tam bir yıl önce fetö terör örgütü ve bu hain örgütün yurtiçi ve yurtdışı destekçileri tarafından cennet vatanımız üzerinde gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimini lanetlemek,halkımızın bu hain girişim konusundaki hassasiyetini paylaşmak ve vatanımızın parçalanmasını hedefleyen bu hain girişimin gerçekleştiği 15 temmuz tarihinin unutulmaması için katkıda bulunmak için bir araya geldik. Adıyaman sivil toplum kuruluşları platformu olarak bu hain girişimi ve  bu girişimi gerçekleştirenleri en keskin ifadelerle lanetli yor ve devletimizin bu hain örgüt ve iş birlikçilerine karşı vermiş olduğu mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz. Adıyaman sivil toplum kuruluşları platformu olarak bizler bu mücadelede üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye hazırız.Bizler çok iyi biliyoruz ki bu hain girişim yalnızca cennet vatanımızı değil bu cennet vatanın  da bir parçası olmaktan gurur duyduğu bütün İslam dünyasını parçalamak,tarih boyunca tekrar tekrar denendiği halde başarılamayan sömürgeleştirme, köle haline getirme ve sonucunda da yok etme amaçlarını gerçekleştirmek için gerçekleştirilmiştir. Ancak tarih boyunca Haçlı seferlerine göğsünü siper eden bu aziz millet 15 temmuz günü de üzerine düşen tarihi vazifeyi yerine getirmiş,şehit vermiş,gazi olmuş ancak vatanının parçalanmasına izin vermemiştir.Halkımızın vatan hainlerine karşı vermiş olduğu bu mücadele ve ve direniş her türlü takdirin üzerindedir. İnanıyoruz ki bu haklı direniş artarak devam edecek ve bu cennet vatan  üzerinde hain emelleri olanların emelleri kursaklarında kalacaktır. Bu vesileyle 15 temmuz 2016 günü bu cennet vatan uğruna şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet niyaz ediyor,şefaatlerini umuyoruz.Gazilerimize sonsuz şükranlarımızı sunuyor,minnettar olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Ayrıca devletimizin bu konuda vermiş olduğu mücadeleyi sonuna kadar desteklediğimizi siz değerli basın suplarımızın huzurunda deklare ediyoruz. Basın açıklamamıza teşriflerinden dolayı bütün basın mensüplarına teşekkür ediyor,saygılar sunuyoruz."dedi.
Yapılan basın açıklamasına ise Adıyamanlılar Vakfı, Birlik Vakfı, Adıyaman Hafızlar Derneği, Adıyaman Üniversitesi öğrenci Derneği, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği, İHH, Tügva, Ülfet Hareketi Derneği, Memur-sen, Birlik Haber-sen, Bayındır Memur-sen, Toç Bir Sen, Sağlık Sen, Sağlık ve Medeniyet Derneği, Büro Memur-sen, Şuurlu Öğretmenler Derneği, Veren El Derneği, Safa Vakfı, 
Diyanet Sen, Akson, Evrensel Hafızlar Derneği, Hukukçular Derneği, Adkoder, Menzil Durak Vakfı, Haznevi İlim ve İrfan Vakfı ve Ulaştırma Memur-sen katıldı.

 

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Terör Suçundan Aranan Şahıs, Çelikhan’da Yakalandı
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi
Adıyaman’da Kaçak Avlananlara Bin 322 Lira Ceza Kesildi