Advert Advert

HUDER’den Fetullahçı Terör Örgütüne Tepki

Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Adıyaman şubesi 15 Temmuz darbe girişiminde bulunan Fetullahçı terör örgütüne tepki gösterdi.

HUDER’den Fetullahçı Terör Örgütüne Tepki

HUDER Adıyaman Şubesi yönetim kurulu adına dernek binasında açıklama yapan Av. Abdurrahman Yıldırım, hukuk devletinin gereklerini ve adaletin vicdanlarda hem de hukuk rejiminde tesis etme kararlılığında olan HUDER ailesi olarak hukuk dışı ve mandacı her türlü girişim ve düşüncenin karşısında olacaklarını belirtti.
Fetullahçı terör örgütünün darbe girişimini kınadıklarını ifade eden Yıldırım, “Milletlerin tarihlerinde tarihi değiştirecek ehemmiyetli hadiseler vardır. 15 Temmuz darbe kalkışmasının önlenmesi de bunlardan biridir. Mevcut anayasal rejimi topyekun değiştirmeyi ve devleti ele geçirmeyi amaçlamış FETÖ olarak adlandırılan silahlı terör örgütü mensupları menfur emellerine erişebilmek için ölçüsüz şiddet kullanarak masum ve silahsız insanlarımızı katletmişlerdir. Mehmet Akif'in ‘benim iman dolu serhaddim var’ tespitini doğrularcasına, milletimiz devletin acze düştüğü anlarda imanlı göğüslerini siper ederek bu hain ve dış güdümlü kalkışmayı püskürtmüşlerdir. Ölüme düğüne gider gibi giden milyonlar tüm dünyaya ‘milletin başının kesilebileceği ancak eğilmeyeceğini’ bir kez daha öğretmiş oldular. Destan yapmaktan yazmaya fırsatı olmamış bu millet, gene bir destan yapmıştı.” dedi.

Kaynak : PHA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Kahtalılar Demokrasi ve Milli Birlik İçin Meydanları Doldurdu
Besni’de Silah Ele Geçirildi
Besni’de Silah Ele Geçirildi